צילום:freepik

5 טיפים לתחזוקה השוטפת של השטיח שלכם

תחזוקה נכונה של השטיח יכולה להאריך את חייו באופן משמעותי. השטיח הינו חלק בלתי נפרד מחדרים רבים בבית הן מחדר המגורים והן מחדר הילדים או יחידת ההורים שלכם. לכל אזור בבית נתאים את השטיח המיוחד עבורו אשר יוסיף רבות למראה אותו נרצה ליצור. שטיח מוסיף חמימות ומייצר תחושה נעימה של ביתיות ועל כן רבים בוחרים בו. הוא שימושי בעיקר בחודשי החורף הארוכים בהם המגע עם הרצפה הקרה הופך להיות לא נעים ולא סימפטי. אך על מנת לשמור על השטיח יש לתחזק אותה בצורה הנכונה ביותר כך שהוא ישמר לנו לאורך שנים רבות חזק ויפה.

דרכי תחזוקה שישמרו על השטיח שלכם

השקעתם כסף וקניתם שטיח איכותי וטוב ואתם רוצים לדעת כיצד לשמור עליו? השטיח הינו אחד מהפריטים השימושיים ביותר בבית. אנו דורכים עליו, יושבים עליו, מניחים עליו רהיטים רבים מה שגורם לו לצבור לכלוך לעיתים קרובות מאוד. בנוסף, סיבי השטיח נוטים לצבור אבק רב החודר דרך פתחי האוורור של הבית ומסתובב באוויר. על מנת לשמור על השטיח ועל איכותו יש לתחזק אותו בדרכים הבאות:

  • ניקיון מיידי- במידה והשטיח התלכלך נקו את הכתם באופן מיידי. ניקוי הלכלוך במקום מונע ממנו לחדור עמוק יותר אל הסיבים ובכך להתקבע בו. ככל שהכתם טרי יותר כך קל יותר לנקות אותו.
  • בדקו מהם החומרים המתאימים לעבודה עם השטיח שלכם. ישנם מגוון רחב של סוגי שטיחים העשויים חומרים שונים ולכל שטיח מתאים סוג אחר של חומרי ניקיון.
  • אל תשפשפו- גיליתם כתם על גבי השטיח? אל תשפשפו אותו כיוון שכך תגרמו לכתם לחדור עמוק יותר אל השטיח ולהשתרש בו. נקו את השטח החיצוני של השטיח בעדינות בעזרת מטלית לחה וסבון.
  • תחזוקה שוטפת- הקפידו לנקות את השטיח אחת לשבוע באופן תדיר. הקפידו על שואב אבק המונע הצטברות של לכלוך על גבי השטיח וכך שומר עליו נקי לאורך זמן. אל תשתמשו במטאטא שכן הוא הורס את סיבי השטיח. בעזרת תחזוקה שוטפת תוכלו לשמור על השטיח שלכם לאורך זמן.
  • תיקון שטיחים – גם במידה ונראה כי מצב השטיח שלכם כבר אבוד דעו כי קיימת דרך לחדש אותו ולהחזיר אותו למצבו הראשוני וזאת על ידי תיקון שטיחים בעזרת חברה מקצועית אשר תחזיר את השטיח שלכם שנים אחורה.

שימרו על השטיח שלכם

במידה והשטיח שלם יקר וחשוב לכם ואין ברצונכם להחליף אותו לעיתים תדירות חשוב שתקפידו על תחזוקה נכונה שלו. תחזוקה שוטפת יכולה להשוות לשטיח מראה חדש גם שנים לאחר שקניתם אותו. אך עם זאת חשוב לזכור כי גם במידה ולא הצלחתם לשמור עליו כראוי אין זה אומר כי הגיע הזמן לקנות חדש, כיום ישנן מגוון חברות רבות המציעות שירותי תיקון שטיחים שיהפכו גם את השטיח הישן והמרוט שלכם ליצירת אומנות של ממש.

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

מה התפקיד של רואה חשבון

  בעבר זה לא היה כך, בעבר כל אחד יכול היה למכור את הסחורה שלו בשוק ללא התעמקות בבירוקרטיה מורכבת.

בלוג

קונסטרוקטור מומלץ מהו?

  קונסטרוקטור זו מילה גדולה המחביאה פירוש פשוט ודי מובן. מדובר למעשה על מי שביכולתו לתכנן את הקונסטרוקציה של הבניין,

בלוג

מהיכן מתחיל שינוי פנימי אצלנו

נסו להביט פנימה  אל כל האלמנטים שמרכיבים את חיינו. כל האנשים, העיסוקים והתשוקות שמלווים את היום יום שלנו ונוכחים בשגרה