כל מה שמעניין

קבלן שיפוצים בניינים

 

 

אין ספק ששיפוץ בית או הדירה הוא אחד האירועים המשמעותיים ביותר שאפשר לבצע. לא מדובר ברכישה או השכרה של דירה, אבל שיפוץ טוב יכול לחולל ניסים ונפלאות. מדובר בהזדמות נפלאה להפוך את החלל לבית של ממש, להתאים אותו לצרכינו ולהפוך אותו לשלנו על פי טעמנו האישי. אין דרך לגשת לפרויקט הזה ללא הידע המתאים, ואחד השלבים המשמעותיים ביותר הוא הבחירה בקבלן שיפוצים מתאים שילווה אותנו בתהליך בבטחה יד ביד אל עבר החלום שבדרך.

 

 

מה בעצם תפקידו של הקבלן שמשפץ בניינים ?

 

הקבלן שיפוץ מבנים כמו קבוצת עידן הוא העומד בראש מערך השיפוצים, והוא אחראי על הצוותים השונים, על רכישת החומרים ועל ההתנהלות מול הספקים. בחירת קבלן היא תהליך מורכב הרבה יותר ממציאת בעל מקצוע בודד לצורך תיקון מקומי. איש מקצוע רשאי להיות מכונה קבלן רק אם הוא בעל רישום מתאים ברשם הקבלנים. החוק בישראל אף מחייב העסקה של קבלנים רשומים בלבד בשיפוצים שעלותם הכוללת עולה על 35,000 שקלים. המכונים שיפוצניקים הם אלו שאינם רשומים ברשם הקבלנים, אך לעיתים מציעים את אותם שירותים שמציעים קבלנים. מומלץ להיזהר, שכן בהיעדר רישום מתאים, קיים סיכוי כי מדובר במתחזים, שטיב העבודה שלהם לוקה בחסר.

מה כדאי לעשות לפני שבוחרים קבלן?

בצעו תחקיר אינטרני פשוט מאד על הקבלן. חשוב מאד לוודא שהוא רשום בקטגורית השיפוצים של רשם הקבלנים. אם הוא לא רשום התרחקו ממנו. כמו כן תמיד ישנה עדיפות לקבלנים המציגים תמונות ברורות ואפקטיביות של עבודות שביצעו לאחרונה ( לא לפני עשור ). אחד הדברים הכי מומלצים שאפשר לעשות הוא ללכת לדבר עם האנשים השונים אשר הקבלן עשה אצלם עבודות. או שאפשר לקרוא ביקורות וחוות דעת של לקוחות שכבר שכרו את שירותיו. מומלץ לא להסתמך על חוות דעת אלא על שלוש עד חמש חוות דעת שונות לפחות. זכרו : לא כל קבלן מתמחה בכל סוגי העבודות.

 

וודאו את עניין הביטוחים :

חשוב מאד לוודא שקבלן שאתם עובדים עימו יש ביטוחים מתאימים לכל אחד מבעלי המקצוע שהוא מעסיק. צריך גם לשים לב שיש לקבלן ביטוח על הכלים השונים איתם הוא עובד. אם אין ביטוח מצד הקבלן, מקרים של תאונות יכולים להתגלגל לפתחכם בבית משפט וזה הדבר האחרון שאתם רוצים על הראש שלכם.

קחו כמה הצעות מחיר:

שלחו לכמה קבלנים שונים הצעת מחיר. בקשו לקבל הצעת מחיר הכוללת תפריט מפורט של כלל ההוצאות ודרישות התשלום אותו הקבלן מבקש. אם הקבלן מסרב או מגיש הצעת מחיר חלקית, נתקו איתו את הקשר. אין צורך להסתבך בנושא הזה. בחנו גם את הדרך בה הקבלן מגיש את המסמך. הצעה מפורט ומסודרת שמוגשת באופן נקי יכולה לסמן שמדובר בקבלן רציני ואחראי.

 

 

 

לאחר שבחרתם את הקבלן שנראה לכם המתאים ביותר לצרכיכם, והאמין ביותר, ערכו מולו חוזה מסודר, המפרט את כל התשלומים, לוחות הזמנים, ואחריות הקבלן במקרים של תקלות. בקשו מאיש המקצוע לספק לכם עותק של החוזה.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חנות הפרחים פתוחה בשבת

חנות הפרחים פתוחה בשבת. המשפט הזה הוא דוגמה מושלמת לשימוש בקול הפסיבי. לא ברור מי עושה את הפעולה (הנושא) ולא

תפריט ניווט

MASADA מי אנחנו

אתר מסדה שם לעצמו מטרה לאחד במקום אחד את כל ההמלצות, הכתבות והטיפים של כולנו במקום אחד על מנת לעזור לזולת. אתם מוזמנים לעיין ולהתרשם בתוכן שלנו, לקבל מידע ולהתעדכן בכל מה שחם בארץ ישראל!