כל מה שמעניין

פינוי גג מאסבסט

 

אם יש לכם גג אסבסט כדאי שתפנו קצת זמן כדי לקרוא את המאמר הבא : פינוי אסבסט הוא לא משימה מורכבת, אך כיוון שמדובר בחומר מסוכן, חשוב לדעת למי לפנות וכיצד להיזהר. כאן, הכנו לכם מדריך לפינוי האסבסט: מתי צריך לדאוג לפינוי גג האסבסט, כמה עולה פינוי אסבסט ואמצעי זהירות חשובים בתהליך הפירוק.

 

פינוי אסבסט

אחד הדברים המעניינים לגבי פינוי אסבסט היא שבעת העתיקה הוא היה שווה הרבה מאד כסף. כיום אנחנו יודעים הוא חומר מסוכן ביותר לבריאות וכבר כמה שנים שאסור לחלוטין להשתמש בו בישראל לבנייה. גם אנשי מקצוע מעידים שלא כדאי לעבוד עם חומר זה יותר. לצערנו הרב קיימים עדיין הרבה מבנים בישראל עם גגות אסבסט.

חשוב להבהיר שהאסבסט אינו מסוכן כאשר הוא במצב תקין ושלם, אך ככל שעובר הזמן והוא חשוף יותר ויותר למזג האוויר, משתחררים לאוויר סיבי אסבסט, אשר שאיפתם מסוכנת לבריאות. לכן כדאי להקדים תרופה למכה ולהזמין איש מקצוע שיפנה את האסבסט מהגג באופן מקצועי לפני שמזג האוויר יעשה את נזקיו.

 

המרכז לפינוי אסבסט

אם הגג שלכם קטן יחסית, פחות מחמישים מטרים מרובעים, והאסבסט במצב שלם, ניתן לפרק את הגג בהתאם לתקנות פטור כמפורט באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה.
על פי החוק לעבודות פינוי של מעל חמישים מטרים מרובעים חייבים להזמין קבלן מורשה לפינוי אסבסט. תוכלו למצוא את רשימת הקבלנים המורשים לפינוי אסבסט באתר המשרד להגנת הסביבה.

 

מה כולל תהליך פירוק ופינוי האסבסט?

לפני פירוק האסבסט מרטיבים אותו כמו שצריך על מנת למנוע מהאבק, שהוא כאמור החלק המסוכן, להתפזר מסביב. לאחר ההרטבה בעל המקצוע נזהר לא לשבור או לרסק את הלוחות, אלא רק להבריג את הברגים החוצה ולהסיר את הלוחות בזהירות. את חלקי האסבסט שם בעל המקצוע ביריעת פלסטיק עבה. כאן מגיע חלק הפינוי – מכיוון ואף אחד לא רוצה חלקי אסבסט בפח של השכונה, בעל המקצוע מטמין את הפסולת באתר הטמנת אסבסט מורשה. מומלץ לבקש ממנו את כתובת אתר ההטמנה בו הוא השתמש, במידה ויגיע מפקח על מנת לבדוק שהאסבסט לא סתם נזרק במזבלה אקראית, כדרכם של חאפרים, ומהווה מפגע בריאותי.

מהם אמצעי הזהירות בפירוק ופינוי אסבסט?

על בעל המקצוע לעטות מסיכה במהלך הפינוי, ובמקרים מסוימים גם חליפת מגן, כדי למנוע מגע עם סיבי האסבסט הכל כך מסוכנים. מומלץ מאד שבזמן הפירוק אנשים שאינם צריכים להיות באזור להתרחק משם. בעבודות גדולות צריך להשתמש באמצעי זהירות מקיפים בהרבה. לעבוד רק עם קבלן מורשה מהאתר של המשרד להגנת הסביבה, להודיע מראש לשכנים על העבודה, לגדר את האתר ובמקרים מסוימים צריך אף לעשות בדיקות מעבדה לאחר סיום עבודת פינוי האסבסט כדי לבדוק האם נותרו סיבים מסוכנים באוויר. גם את ההנחיות המלאות ניתן למצוא באתר המשרד להגנת הסביבה.

 

 

 

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שולחנות וכסאות לאירוע
בלוג

שולחנות כסאות וציוד לאירועים

בעת תכנון אירוע, אחד השיקולים המרכזיים הוא הבטחת הציוד המתאים להצלחתו. משולחנות וכיסאות ועד למערכות תאורה וסאונד, הציוד המתאים יכול לעזור ליצור את האווירה המושלמת עבור האורחים שלכם.

בלוג

איך לשדרג את האווירה בחדר בעזרת אלמנטים פשוטים כמו מראות?

בין הריהוט הביתי הרב המשרת מטרות שונות, מראות מעוצבות הן בחירה פופולרית. מראה היא אביזר הכרחי לכל חדר בבית ומחוצה לו. בגלל היעילות שלהם, זה ממש לא מפתיע. אם חדר קטן או חשוך, מראה יכולה לגרום לו להיראות גדול ובהיר יותר.

מפעל
בלוג

יצירת שיתוף פעולה בינלאומי: איך להוזיל עלויות עסק באמצעות ייצור מוצרים בסין

ייצור מוצרים בסין ובמזרח היא דרך מצוינת עבור עסקים מבוססי מוצרים להוזיל עלויות, להפחית סיכונים ולייצר מוצרים בסדרות קטנות וגדולות כאחד. על ידי ייצור בסין, עסקים יכולים לנצל את עלויות העבודה הנמוכות יותר, גישה לכוח עבודה מיומן ורשת שרשרת אספקה מבוססת.

בלוג

זריקות להרזיה

זריקות להרזיה הינן במרבית המקרים במרשם והן משמשות עבור ירידה במשקל, כאשר הן ניתנות לרוב בתדירות של בין פעם בשבוע לבין פעם בחודש בהתאם לנדרש ולתוכנית שנקבעה מול הגורמים הרלוונטיים.

מוצר
בלוג

מהו מיתוג מוצר ומדוע הוא כל כך חשוב לעסק שלך?

מיתוג מוצר הוא התהליך של יצירת זהות ותדמית ייחודיות למוצר בתודעת הצרכן. זה לא רק לוגו או שם קליט, זה כרוך באסטרטגיה מקיפה להבטיח שהמוצר יבלוט בשוק צפוף. מהות המיתוג של המוצר טמונה בהעברת ערכי המוצר, היתרונות שלו והחוויה שהוא מבטיח לספק. שלב ראשוני זה בשיווק הוא קריטי מכיוון שהוא קובע את הטון לאופן שבו לקוחות פוטנציאליים תופסים את המוצר ומתקשרים איתו. באמצעות מיתוג יעיל, מוצר יכול להפוך ליותר מסתם פריט על המדף – הוא הופך לסיפור שאנשים רוצים להיות חלק ממנו.