צילום:freepik

עושים בדק בית: הכל על בדק בית לדירה מקבלן

עוברים לדירה חדשה מקבלן? מזל טוב. אז לפני שאתם ממהרים להזמין מוביל ולהיכנס לדירה, אנו ממליצים לכם לעשות בדק בית, בדיקה שתגלה את כל הליקויים בדירה.

במאמר הבא נסביר מה זה בדק בית, מה כוללת הבדיקה, מה החשיבות שלה וגם, מתי מומלץ לעשות אותה? כל התשובות לפניכם.

מה זה בדק בית לדירה מקבלן?

לפני שאתם עוברים לדירה החדשה שרכתם, מומלץ לבצע בדק בית לדירה חדשה מקבלן, בדיקה מקיפה שתציג את כל הליקויים שקיימים בדירה.

חלק מהליקויים יכולים להיות מינוריים, אולם חלקם גם יכולים להיות חמורים, כאלה ששווי התיקון שלהם הוא מאות וגם אלפי שקלים.

בתום הבדיקה אתם הלקוחות תקבלו דוח מטעם החברה המבצעת, אשר יכיל את כל הליקויים וכן את שווי עלות התיקון שלהם. בנוסף, יכיל הדוח ציתתות מההתקנים וילווה בתמונות של הליקויים בבית במידת הצורך.

בדק בית – כל מה שהבדיקה כוללת

בדיקת בדק הבית תכלול בין השאר את בדיקת המבנה, הגג, הקירות, החיפויים והריצוף. בנוסף, היא תכלול בדיקה של החלונות בבית, הדלתות והכלים הסניטריים. לאחר מכן, תתבצע בדיקה של מערכת האינסטלציה, כמו גם בדיקה של רטיבות ואיתור נזילות.

בנוסף לכל אלה, תתבצע בדיקה מקיפה לכל מערכת החשמל בבית, כולל שקעים ותאורה, מיזוג אוויר ועוד. כמו כן, תתבצע בדיקת קרינה, גזים, מים זיהום אוויר.

לאחר הבדיקה יונפק דוח ממוחשב ומפורט, הכולל ביקורת ממצאים וחתימה ע"י מומחה. את הדוח הזה עליכם למסור לקבלן תוך שנה שנה ממועד קבלת הבית ולדרוש ממנו לתקן את הליקויים כמפורט.

מה החשיבות של הבדיקה?

מדובר בבדיקה בעלת חשיבות מכרעת עבורכם. מעבר לעובדה שרכשתם את הבית במיטב כספכם, באחריותכם לדאוג לבטיחותכם ולבטיחות בני המשפחה שלכם.

כפי שציינו, אמנם חלק מהליקויים יכולים להיות חסרי משמעות מבחינה בטיחותית, כמו גובה האסלות למשל, אבל בהחלט ישנם ליקויים שיכולים להוות סכנה בטיחותית ממעלה ראשונה.

בנוסף, לבדיקה הזו יש ערך כספי לא מבוטל עבורכם, שכן במקרים בהם מדובר בליקויים מינוריים שתחליטו לא לתקן, הקבלן יצטרך לפצות אתכם בגינם. מדובר בסכומים לא מבוטלים שיכולים להגיע גם לעשרות אלפי שקלים.

חברת בדק בית מקצועית, כמו הדר בדק למשל, תדאג לבצע עבורכם בדיקה מקיפה ולא תפסח על אף ליקוי, מהקטן לגדול ביותר.

מתי מומלץ לבצע את התיקונים?

את התיקונים מומלץ לבצע עוד לפני שאתם נכנסים לבית. ברוב המקרים, מדובר בתיקונים שלא מאפשרים מגורים בבית, כאלה שגורמים להרבה לכלוך ואבק, פירוק קירות, אסלות ועוד.

לכן, ההמלצה שלנו עבורכם היא שלא תדחו את הבדיקה, בצעו אותה מהר ככל שאתם יכולים, עוד לפני מסירת הדירה, לפני שאתם מכניסים את התכולה והריהוט.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים