כל מה שמעניין

קרדיט תמונה:   shutterstock

עורך דין במקרה של תאונת דרכים, למה זה כל כך חשוב?

כשאנחנו מעורבים בתאונת דרכים, בין אם אנחנו הצד הפוגע ובין אם אנחנו הצד הנפגע, עלינו לחשב את צעדנו היטב על מנת שלא ייגרם לנו נזק גדול ממה שנגרם עד כה או לחילופין, בשביל שנקבל את כל מה שמגיע לנו, על פי החוק, הזכויות שלנו בתור מי שנפגע בתאונה וכן על פי פוליסת הביטוח שעומדת לרשותנו.

תאונת דרכים היא דבר מאוד לא נעים, גם אם לא מדובר בתאונה בה היו נפגעים בגוף ובנפש. הרגע בו רכב אחד פוגע ברכב אחר, הוא רגע טראומתי ומאוד לא קל. הוא יכול לשנות בבת אחת את שגרת החיים, הוא דורש מאיתנו התייחסות לדברים שקודם לכן לא ייחסנו להם חשיבות, וייתכן וידרוש מאיתנו להסתגל למצב חדש לגמרי. אחת כמה וכמה, כל זה נכון, אם אנחנו מעורבים בתאונה בה כן היו נפגעים בגוף ובנפש, בין אם אנחנו בצד הפוגע או הנפגע.

במידה ואנחנו הצד הפוגע, אזי שאחד הדברים הראשונים שעלינו לעשות הוא לשכור עורך דין שמתמחה בתחום של תאונות דרכים. הוא יעזור לנו הן בשלב של החקירה המשטרתית בנושא והן כאשר העניין יגיע לבית המשפט.

 

כיצד עורך דין יכול לעזור לנו?

לפני שנסביר איך עורך דין יכול לעזור לנו במקרה של תאונת דרכים, חשוב להדגיש, אם אנחנו מעורבים בתאונה, אזי שאחד הדברים הראשונים שעלינו לעשות זה לפנות אל עורך דין, עוד לפני שאנחנו מספקים מידע כזה או אחר על מה שהתרחש. מאחר וכל דבר שנגיד, עלול לשמש את התביעה נגדנו, מוטב להתייעץ עם עורך דין תחילה ורק אז לספר מה שקרה.

עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה בכלל ובפרט בכל מה שקשור לתאונות דרכים יכול לעזור לנו במספר דרכים:

ראשית, הוא ידע לייעץ לנו כיצד לפעול, מה לומר, מה לעשות, וכן הוא ידע להסביר לנו מה ההשלכות של המעשה והתהליך. למשל, אם מדובר בתאונה קטלנית, הוא ידע לומר לנו האם נכון לנו להודות בכך ולהסכים לעסקת טיעון או שמא מוטב לנו להיאבק בבית משפט על חפותנו.

שנית, הוא ידע לאסוף ראיות, עדים והוכחות שאנחנו לא מעורבים בתאונה או לא אשמים בה. בהחלט יכול להיות, אף על פי שאנחנו הצד הפוגע, שזו לא היתה אחריות שלנו או שהאשמה איננה מוטלת עלינו. לשם כך אנחנו צריכים לשכור עורך דין מנוסה ורציני, שיש לו את הידע והכלים להוכיח זאת.

שלישית, עורך דין ילווה אותנו לאורך כל התהליך, החל מהחקירה במשטרה ועד המשפט, כולל בשלב הערעור אם יש לכך צורך. הוא ילווה אותנו, ינחה וייעץ לנו. אנחנו לא יכולים לעבור שום שלב לבד, וחשוב לנו ולסביבה שלנו, שיהיה לצידנו איש מקצוע רציני ומעמיק.

 

 

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עורך דין
בלוג

איך בוחרים עוד שיתאים למקרה שלך?

בחירת עו"ד היא לא משימה פשוטה, במיוחד כאשר ישנם כל כך הרבה סוגים של עורכי דין, כל אחד עם התמחותו הייחודית. כדי להבין איזה עו"ד הכי מתאים לך, נציין את הסוגים השונים והתמחותם:

בלוג

כמה ולמי עוזר מחולל חמצן

בעולם שבו החדשנות המודרנית עונה על צורכי שירותי הבריאות, מחולל החמצן הנייד מתגלה כמכשיר מציל איכות חיים, המאפשר אספקה רציפה

iPad Pro
בלוג

לשחרר את כוחו של iPad Pro: מדריך לחקר התכונות שלו

ה-iPad Pro הוא מכשיר מהפכני ששינה את הדרך בה אנו עובדים, יוצרים ומשחקים. עם התכונות העוצמתיות והעיצוב המלוטש שלו, הוא הפך לחביב בקרב אנשי מקצוע וחובבי טכנולוגיה כאחד. במדריך זה נחקור מדוע כדאי להשקיע באייפד פרו, מה מייחד אותו מטאבלטים אחרים, ומדוע כדאי לשקול לרכוש אותו מ-iDigital, קמעונאי אפל מהימן בישראל.