כל מה שמעניין

עורכי דין דיני תעבורה

נתפסתם במהירות מופרזת? כך תתנהלו

 

לא צריך בהכרח להיות פושע בכדי להסתבך עם החוק. למעשה, במקרים מסוימים אנשים מסתבכים עם החוק גם ללא עבר פלילי כזה או אחר. אחד המקרים הנפוצים בדינים של תעבורה הוא, המקרה של נהיגה במהירות מופרזת. כיצד יש להתנהל אם זה קורה? הנה כל המידע?

גם זה קורה, אנשים לפעמים נוהגים במהירות מופרזת ונתפסים על ידי משטרת התנועה. וכשזה קורה, בדרך כלל העונש על כך עשוי להיות מחמיר. כמובן, לרוב החמרת העונש תהווה נגזרת ישירה של המהירות. במילים פשוטות יותר, ככל שהמהירות תהיה גבוהה, ככה בעצם העונש עשוי להיות חמור יותר. ובמקרים אלו, חשוב לקבל סיוע של עורכי דין דיני תעבורה מנוסים. אם צריך ייצוג גם בבית המשפט, יהיה צורך לאתר עו"ד תעבורה שמתמחה גם בתחום של ליטיגציה (ייצוג בבתי המשפט).


מה שצריך לדעת על נהיגה במהירות מופרזת

אם נתפסתם נוהגים במהירות מופרזת, חשוב לדעת כיצד להתנהל. קודם, חשוב לזכור כי על פי החוק, רק קצין יכול לשלול לכם את רישיון הנהיגה. ועוד חשוב לזכור, קצין משטרה יכול לשלול מנהלתית את רישיון הנהיגה, זה אומר בעצם ל-30 ימים. עוד חשוב לדעת, אם קיבלתם שלילת רישיון מנהלתית ל-30 ימים, זה ממש לא אומר שאתם פטורים מהמשך תהליכים משטרתיים.

אם פלוני נתפס נוהג בתוך העיר במהירות מופרזת, פלוני צריך לדעת מה הם הסיכונים הנלווים לכך. מעבר לכך שישנה סכנה לציבור בנהיגה מופרזת, ישנם גם קנסות הקבועים בחוק. אם תנהגו במהירות של 20 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית (50 קמ"ש זו המהירות המותרת), לרוב תקבלו קנס של 250 ₪.


מה הקנס על מהירות מופרזת בתוך העיר?

במידה שתנהגו במהירות של 21 – 30 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית, לקנס כבר יתלוו נקודות. למעשה, אתם תקבלו 8 נקודות חובה וקנס צפוי של  750 ₪. החלטתם לנהוג אפילו מהר מכך? כאשר המהירות המותרת היא 50 קמ"ש בדרך עירונית, ונהגתם במהירות של 31 – 40 קמ"ש מעל המותר, הקנס הצפוי יהיה 1,500 ₪. בנוסף לקנס של 1,500 ₪, תקבלו גם 10 נקודות חובה.

אם נתפסתם נוהגים במהירות של 41 קמ"ש ומעלה מעל המותר בדרך עירונית, אתם תזומנו לדין. בנקודה זו, יהיה חשוב לקבל את הסיוע של עורך דין תעבורה מנוסה. למעשה, יהיה חשוב לקבל את הסיוע של עו"ד תעבורה גם במקרים פחות חמורים.


האם עורך דין יכול להמתיק כל עונש תעבורתי?

בסופו של דבר, עורכי דין מומחים בדיני תעבורה יכולים לנסות להמתיק עונשים הקבועים בחוק. ככל שעורך הדין יהיה מנוסה יותר, כך תוכלו להסתמך עליו באופן כללי. יחד עם זאת, גם חשוב לזכור שעורך הדין אינו קוסם. אם עברתם עבירה חמורה, לא יהיה פשוט להיאבק על המתקת העונש עליה.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

כמה ולמי עוזר מחולל חמצן

בעולם שבו החדשנות המודרנית עונה על צורכי שירותי הבריאות, מחולל החמצן הנייד מתגלה כמכשיר מציל איכות חיים, המאפשר אספקה רציפה

iPad Pro
בלוג

לשחרר את כוחו של iPad Pro: מדריך לחקר התכונות שלו

ה-iPad Pro הוא מכשיר מהפכני ששינה את הדרך בה אנו עובדים, יוצרים ומשחקים. עם התכונות העוצמתיות והעיצוב המלוטש שלו, הוא הפך לחביב בקרב אנשי מקצוע וחובבי טכנולוגיה כאחד. במדריך זה נחקור מדוע כדאי להשקיע באייפד פרו, מה מייחד אותו מטאבלטים אחרים, ומדוע כדאי לשקול לרכוש אותו מ-iDigital, קמעונאי אפל מהימן בישראל.