כל מה שמעניין

villa-house-model-key-drawing-retro-desktop-real-estate-sale-concept_1387-310

משכנתא הפוכה למה לי?

אחד מהכלים הפיננסיים המוצלחים יותר של העידן הישן, אבל פתרון לא לחלוטין חדיש לגמרי הוא היכולת לנצל את הנכס הקיים בתהליך שהוא הפוך למשכנתא. הוא כמובן לא מתאים לכל אחד, אלא מדובר על פתרון ייעודי שמותאם לאנשים במצב מסוים. במקרה של התאמה מדובר בפתרון מושלם לחיים.

אנחנו קונים בית, עובדים שנים רבות, לוקחים משכנתא גבוהה ומשלמים כל החיים, אבל בסוף מגיע הרגע שבו הנכס שלנו לגמרי, סיימנו לשלם את המשכנתא וחיינו חיים מלאים של שמחה, אושר ופריון, בנכס הנדל"ני שהיה לנו בית.

הפנסיה האמתית שלכם

כולנו מבינים את המורכבות הגדולה סביב סוגיית הפנסיה והרבה מאד אנשים מגיעים לגיל פנסיה וחוששים מפני העתיד, אבל למעשה, בעיקר אם יש לכם דירה בבעלותכם עליה סיימתם לשלם משכנתא- זאת הפנסיה שלכם. במקום לשמור לילדים ירושה שעליה הם כנראה בכל מקרה יצטרכו לשלם מס ויתכן גם אף יריבו. יורשים שחולקים נכס כמעט תמיד מגיעים למחלוקת ואף לריב, שלא לדבר על הציפייה לקבל את הירושה, ציפייה שהיא כמעט בלתי נמנעת, ויחד עם זאת, המשמעות ברורה לכולם.

למרבה הצער עוד ישנם אנשים שבוחרים להיאחז בדירה ולפגוע באיכות ורמת החיים שלהם רק כדי שיוכלו להשאיר משהו לילדים. אותם ילדים שבדרך כלל כבר בנו לעצמם קריירות והקימו משפחות חדשות, עם בתים משלהם והכל בסדר. הדור הזה שהקריב את חייו כדי שילדיו ונכדיו יוכלו לחיות במדינה יהודית הרוויח את השנים של שארית חייו ברווחה והמחיר של הדוחק פשוט לא שווה את זה.

משכנתא הפוכה מאפשרת לכם למשכן את הבית מחדש אך הפעם לא כדי לשלם אותו, אלא כדי להנות מערכו בכסף מזומן שיאפשר לכם לחיות, במקום המשכורת שכבר לא נכנסת אחרי גיל פרישה, כמו שהתרגלנו כל החיים.

משכנתא הפוכה מאפשרת למעשה למקסם את הנכס שקיים ברשותנו ולפדות אותו, כאשר הדרכים לממש ולפדות משכנתא הפוכה הן מגוונות כך שכל אחד יכול להתאים לעצמו את המסלול שמתאים לו באופן אישי.

כך למשל, אנשים רבים שמגיעים לגיל השלישי, בוחרים שלא להמשיך לגור בבית המגורים שלהם ומעדיפים לעבור לגור בדיור מוגן שם בנוסף לחברה שמתגוררת ומעניקה חיים יש גם את כל המתקנים והשירותים הנחוצים לקיום חיים מלאים, בריאים ופוריים. כמובן שהעלויות של דיור מוגן הן לא נמוכות, כי זה המצב במשק, ולכן התשלום של המגורים במרכז מתאפשרים בזכות משכנתא הפוכה שנלקחה כנגד הנכס הקיים.

במקרים אחרים אנשים מעדיפים להמשיך ולגור בבית שלכם, כך למשל אפשר לקחת משכנתא הפוכה כנגד הנכס, ולהמשיך להתגורר בנכס בתנאי השכרה כשהבעלים החדש של הנכס הופך להיות הבנק, אבל אלו מקרים ספציפיים שדורשים עריכת חוזה מחודש. על כל פנים מדובר באפשרות מופלאה לממש את הכסף הקיים ולחיות בטוב, כי מגיע לנו.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עורך דין
בלוג

איך בוחרים עוד שיתאים למקרה שלך?

בחירת עו"ד היא לא משימה פשוטה, במיוחד כאשר ישנם כל כך הרבה סוגים של עורכי דין, כל אחד עם התמחותו הייחודית. כדי להבין איזה עו"ד הכי מתאים לך, נציין את הסוגים השונים והתמחותם:

בלוג

כמה ולמי עוזר מחולל חמצן

בעולם שבו החדשנות המודרנית עונה על צורכי שירותי הבריאות, מחולל החמצן הנייד מתגלה כמכשיר מציל איכות חיים, המאפשר אספקה רציפה

iPad Pro
בלוג

לשחרר את כוחו של iPad Pro: מדריך לחקר התכונות שלו

ה-iPad Pro הוא מכשיר מהפכני ששינה את הדרך בה אנו עובדים, יוצרים ומשחקים. עם התכונות העוצמתיות והעיצוב המלוטש שלו, הוא הפך לחביב בקרב אנשי מקצוע וחובבי טכנולוגיה כאחד. במדריך זה נחקור מדוע כדאי להשקיע באייפד פרו, מה מייחד אותו מטאבלטים אחרים, ומדוע כדאי לשקול לרכוש אותו מ-iDigital, קמעונאי אפל מהימן בישראל.