כל מה שמעניין

מורה פרטי למתמטיקה במיתר

"תן לאדם דג הוא ישבע ליום אחד, למד אותו לדוג הוא ישבע כל חייו" .

הורים רבים מבינים כי שנות הלימודים בתיכון הן מקפצה לחיים . כל הורה ירצה  לתת לילדו את ההזדמנויות הטובות ביותר לרכוש מיומנויות לחיים טובים ולפרנסה מתגמלת . הורים כיום מבינים שאם הילד שלהם ישאף למצוינות בשנות התיכון קיים סיכוי גבוה כי המיומנויות שירכוש יאפשרו לו לשאוף לאתגרים ומצוינות גם בהמשך.

כרטיס הכניסה להצלחה מתחילה ב 5 יחידות בבגרות במתמטיקה.

למה כדאי ללמוד 5 יח"ל במתמטיקה במיתר?

העולם מתקדם בצעדי ענק לעבר תעשיות הייטק . כל המחקרים והתחזיות של המומחים בארץ ובעולם  צופים כי העתיד הוא במערכות מחשוב מתקדמות וברובוטים.המחקרים מעידים ששוק העבודה יצטמצם וכי בעתיד יעבדו וישתכרו רק מי שיידעו לשלוט ולתכנת את מערכות המחשוב האלה. מקצועות רבים ייעלמו מהעולם ויכולת ההשתכרות תרד.

לימוד 5 יח"ל במתמטיקה הוא תנאי בסיסי להשתלבות מקצועית בתעשיות ההייטק. גם יחידות הסייבר היוקרתיות בצבא שמאתרים מועמדים כבר בתקופת התיכון מגדירים תנאי סף לאיתור  תלמידים והתנאי הוא הלומדים לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה.

עפ"י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מסיימי 5 יח"ל במתמטיקה מרוויחים שכר גבוה יותר מחבריהם שלא למדו מתמטיקה ברמת 5 יח"ל .

לימוד 5 יח"ל במתמטיקה הוא כרטיס כניסה בטוח לאוניברסיטאות בתחומים  יוקרתיים כמו הנדסת תוכנה, רפואה וכו…

 

הבנו, 5 יח"ל זה העתיד הילדים לומדים בביה"ס , למה צריך לתגבר את הילד במורה פרטי?

לימודים של 5 יח"ל במתמטיקה הם אתגר . קיים הבדל רב בין למידה של מתמטיקה ברמת 4 יח"ל ל 5 יח"ל .

לימוד מתמטיקה ברמת 4 יח"ל מתבססת ברובה על תרגול קבוע לעומת למידה של  מתמטיקה ברמת 5 יח"ל מתבססת על מחשבה ברמה גבוהה וחשיבה יצירתית . בלימוד בבית הספר יש מגבלות: מספר שעות קבוע, כמות תלמידים גדולה שאינה מאפשרת למורה להתאים את תוכנית הלימודים לתלמיד , תוכניות לימוד קבועות הנקבעות ע"י משרד החינוך והצוות המנהל , קבוצות תלמידים הטרוגניות ברמות שונות. כאמור, לא באמת ניתן להתאים את תוכנית הלימוד לתלמיד באופן אישי . לכל תלמיד קצב אישי, אופן למידה ויכולות שונות. מורה פרטי למתמטיקה ברמת 5 יח"ל במיתר שמכיר את החומר ומכיר את התלמיד יוכל להתאים את תוכנית הלימודים לתלמיד, ליכולות שלו ולקצב הלמידה שלו.

 

 

איך בוחרים מורה פרטי למתמטיקה ברמת 5 יח"ל במיתר?

שוק המורים הפרטיים הוא שוק פרוץ כיוון שלא קיים פיקוח , חקיקה או סטנדרטים קבועים לגבי קריטריונים מי רשאי ללמד תלמידים. בשוק המורים הפרטיים במתמטיקה במיתר אפשר למצוא מורים מיומנים בעלי שנות ניסיון רבות , חלקם החליטו לפנות להוראה בשוק הפרטי בלבד וחלקם מלמדים גם  בבתי ספר בשעות הבוקר.  בנוסף למורים מוסמכים ניתן למצוא גם סטודנטים או אפילו תלמידי תיכון בכיתות גבוהות שמלמדים תלמידי מכיתות נמוכות יותר כהשלמת הכנסה.

אז מה עדיף? מורה מנוסה או סטודנט צעיר? לכל אחד מהצדדים יש יתרונות וחסרונות. מצד אחד למורה מנוסה יש שעות הוראה רבות המקנות לו באופן ברור ניסיון הוראה , מורה מנוסה פגש הרבה סוגים של תלמידים וסביר שיידע לאבחן במהירות רבה את סוג הלומד ולהתאים לו את שיטת הלימוד המתאימה לו ביותר. בנוסף לכך , מורים מנוסים עורכים השתלמויות ולכן הם בקיאים בתוכניות הלימוד המשתנות בדרכי ההיבחנות ויוכלו לכוון את התלמיד ללמידה ממוקדת להצלחה במבחן. למרות הניסיון הרב ,לעיתים, מורים ותיקים "מקובעים" בשיטות למידה קבועות שהתרגלו ללמד בהן, מורים שעובדים גם במערכת החינוך ומלמדים שיעורים פרטיים כתוספת עמוסים לרוב במטלות וייתכן שיהיו להם פחות אנרגיות והתלהבות לקדם את התלמידים . גם לשיקול לשכור סטודנט כמורה מורה פרטי במתמטיקה יש יתרונות וחסרונות. מחד, לסטודנט אין ניסיון בהוראה והוא פחות בקיא בתוכניות הלימוד והצרכים המשתנים במערכת החינוך מאידך, הוא צעיר וכיום המידע זמין והוא בעצמו עד לא מזמן היה תלמיד בבית הספר ולכן מכיר את חוזקות המערכת ואת חולשותיה. לצעירים לעיתים, יהיו אנרגיות גבוהות ,נקודות מבט שונות וגמישות מחשבתית שיכולה לסייע בדרך ההוראה ולקדם את התלמיד.

אז לא משנה מה שתבחרו -מורה פרטי במתמטיקה, צעיר, מבוגר, מנוסה או פחות ,הכי חשוב שהנער או הנערה יתחברו למורה, שיבינו את החומר הנלמד ושהמורה יוביל אותם להצלחה .

אילו תכנים צריך לכלול שיעור פרטי במתמטיקה ברמת 5 יח"ל?

בשל אופי מבחן הבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות יש לחלק את השיעורים באופן שיוביל את התלמיד להצלחה. פרט ללימוד הטכני יש לכוון את התלמידים לחשיבה יצירתית מחוץ לקופסה. אופי השאלות במבחן 5 יחידות הן כאלה שדורשות מהתלמיד לא רק פתרון וידע טכני של פתרון הבעיה אלא גם יכולת פתרון התרגילים בצורות שונות. מבחן 5 יח"ל במתמטיקה בנוי באופן כזה שלכל שאלה יש חלק טכני ראשוני בחלק הזה הבעיות דומות לבגרות של 4 יח"ל .בסעיפים הבאים קיימת תוספת של מחשבה יצירתית לפתרון הבעיה. על המורה המלמד את התלמיד כהכנה למבחן בגרות במתמטיקה ברמת 5 יח"ל להכין את התלמיד לשני השלבים. את החלק הראשון הטכני קל באופן יחסי ללמד את התלמיד . המורה ילמד את התלמיד את החומר ולאחר מכן יתרגל עם התלמיד על תרגולים רבים ככל שניתן. החלק השני והמאתגר של הבעיות הוא  החלק של החשיבה היצירתית  והוא החלק שבגינו רבים מהתלמידים פורשים מלימוד 5 יח"ל .

מורה פרטי למתמטיקה במיתר

כאן נכנסת המומחיות של המורה . מורה פרטי, יצירתי יצליח להבין כיצד התלמיד חושב ויוביל אותו לפתרונות מחשבתיים שיאפשרו לו להתמודד עם השאלות במבחן. החלק האחרון אך כנראה החשוב ביותר הוא היכולת של המורה הפרטי להחדיר מוטיבציה אצל התלמיד, לשמש לו כמלווה באתגרים , לדחוף אותו למצוינות ולעזור לו לרכוש כלים יעילים להתמודדות עם הלחץ והמשימות .

תלמיד הוא לא תוכנה שמזינים אליה נתונים ומתקבלת תוצאה. הוא אדם עם יכולות, רצונות, קשיים ומטרות.  ולכן לא משנה מהו הניסיון של המורה ואיזו שיטת לימוד היא הטובה ביותר מה שמשנה זה שהשיטה עובדת . שהמכלול של הידע, המקצועיות, המסירות והקשר של המורה והתלמיד יובילו את התלמיד להצלחה.

 

אם התלמיד נכשל ב 5 יח"ל ומעדיף לרדת ל4 יח"ל ולקבל ציונים טובים, האם זה לא עדיף?

ראשית, כדאי לדעת כי ציון נמוך בבגרות במתמטיקה ב5 יחידות עדיפה על ציון גבוה ב4 יחידות . שיטת הניקוד של תעודת הבגרות הוא כזה שנקודות הבונוס שמקבלים על היבחנות ב5 יח"ל היא גבוהה יותר ולכן שווה לנסות ולהתאמץ .

תלמידים הם בני נוער ובשנים האלה , למרות שהלימודים תופסים חלק נכבד מחייהם, בני הנוער רוצים גם דברים אחרים ולא לבלות את מרבית זמנם בפתרון תרגילים במתמטיקה. ההורים מבינים את החשיבות של ההשקעה בשלב זה של החיים להמשך ההצלחה של הילדים , לעיתים ההורים והילדים אינם רואים עין בעין את הדברים.

כדי לא לקלקל את היחסים על בני הנוער ובכל זאת להובילם להצלחה. כדאי לסכם עם הנער על מספר התחלתי של שיעורים אצל מורה פרטי במתמטיקה במיתר המתמחה בהגשה לבגרות 5 יח"ל. המורה במקצועיות שלו יוכל לתת מידע להורים ולתלמיד ,אחרי מספר שיעורים ,האם המאמץ של התלמיד ישתלם והאם כדאי להמשיך ולהשקיע את המאמצים של התלמיד ואת המשאבים הכלכליים של ההורים .

באיזה מורה שתבחרו העיקר שיהיה הרבה בהצלחה.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שולחנות וכסאות לאירוע
בלוג

שולחנות כסאות וציוד לאירועים

בעת תכנון אירוע, אחד השיקולים המרכזיים הוא הבטחת הציוד המתאים להצלחתו. משולחנות וכיסאות ועד למערכות תאורה וסאונד, הציוד המתאים יכול לעזור ליצור את האווירה המושלמת עבור האורחים שלכם.

בלוג

איך לשדרג את האווירה בחדר בעזרת אלמנטים פשוטים כמו מראות?

בין הריהוט הביתי הרב המשרת מטרות שונות, מראות מעוצבות הן בחירה פופולרית. מראה היא אביזר הכרחי לכל חדר בבית ומחוצה לו. בגלל היעילות שלהם, זה ממש לא מפתיע. אם חדר קטן או חשוך, מראה יכולה לגרום לו להיראות גדול ובהיר יותר.

מפעל
בלוג

יצירת שיתוף פעולה בינלאומי: איך להוזיל עלויות עסק באמצעות ייצור מוצרים בסין

ייצור מוצרים בסין ובמזרח היא דרך מצוינת עבור עסקים מבוססי מוצרים להוזיל עלויות, להפחית סיכונים ולייצר מוצרים בסדרות קטנות וגדולות כאחד. על ידי ייצור בסין, עסקים יכולים לנצל את עלויות העבודה הנמוכות יותר, גישה לכוח עבודה מיומן ורשת שרשרת אספקה מבוססת.

בלוג

זריקות להרזיה

זריקות להרזיה הינן במרבית המקרים במרשם והן משמשות עבור ירידה במשקל, כאשר הן ניתנות לרוב בתדירות של בין פעם בשבוע לבין פעם בחודש בהתאם לנדרש ולתוכנית שנקבעה מול הגורמים הרלוונטיים.

מוצר
בלוג

מהו מיתוג מוצר ומדוע הוא כל כך חשוב לעסק שלך?

מיתוג מוצר הוא התהליך של יצירת זהות ותדמית ייחודיות למוצר בתודעת הצרכן. זה לא רק לוגו או שם קליט, זה כרוך באסטרטגיה מקיפה להבטיח שהמוצר יבלוט בשוק צפוף. מהות המיתוג של המוצר טמונה בהעברת ערכי המוצר, היתרונות שלו והחוויה שהוא מבטיח לספק. שלב ראשוני זה בשיווק הוא קריטי מכיוון שהוא קובע את הטון לאופן שבו לקוחות פוטנציאליים תופסים את המוצר ומתקשרים איתו. באמצעות מיתוג יעיל, מוצר יכול להפוך ליותר מסתם פריט על המדף – הוא הופך לסיפור שאנשים רוצים להיות חלק ממנו.