כל מה שמעניין

קרדיט תמונה: freepik

מוזיאון ישראל – מה אנחנו יכולים למצוא בו ולמה משתלם לקחת את הילדים?

אחד המוזיאונים הגדולים והחשובים ביותר בישראל, הוא ללא ספק מוזיאון ישראל אשר ממוקם בירושלים. המוזיאון אשר נמצא ברחוב דרך רופין, מגלם בתוכו את כל המהות של התרבות וההיסטוריה היהודית לאורך מאות שנים.

מוזיאון ישראל נחשב לאחד המוזיאונים המובילים והחשובים בעולם, בזכות העובדה שהוא מציע למבקרים אפשרות להיחשף לתרבות ולאומנות יהודית, לפריטי ארכיאולוגיה קדומים מארץ ישראל ובין היתר למגילות הגנוזות הנחשבות לאחד הפרטים היוקרתיים והחשובים בהיסטוריה של חבל ארץ בו אנחנו חיים.

במשך השנים, מוזיאון ישראל גדל והפך להיות מוקד משיכה, הן בקרב מבקרים מקומיים בכל הגילאים, והן בקרב מבקרים מכל רחבי העולם המגיעים אליו במיוחד בשביל להתרשם ולהכיר את התרבות היהודית והארץ ישראלית. המוזיאון מציע לצד תערוכות קבועות גם תערוכות מתחלפות, הוא עוסק במגוון רחב של נושאים וכולל, בין היתר, אוספים בתחום ארכיאולוגיה, יודאיקה, אתנוגרפיה ועוד.

חשוב להבהיר, אף על פי שמדובר במוזיאון המציע הרבה מאוד פריטים וממצאים מן העבר, הרי שבהמשך השנים הוא מאוד התפתח והתקדם ומציע גם תערוכות וגם שירותים אשר יכולים להתאים למבקרים צעירים, כולל ילדים. המקום פועל בשיתוף פעולה עם הרבה מאוד ארגונים ומוסדות, בין היתר מוסדות אקדמיים ומוסדות חינוך, במטרה להנגיש את המוזיאון לקהלים רבים ובפרט לקהל הצעיר.

 

מה אפשר למצוא במוזיאון ישראל?

כאמור, במוזיאון ישראל אפשר למצוא הרבה מאוד תערוכות קבועות ומתחלפות, תערוכות אשר עוסקות בכל מה שקשור לתרבות, היסטוריה ומסורת של העם היהודי וכן של ארץ ישראל.  מיטב הממצאים הארכיאולוגים אשר נמצאו במהלך השנים בארץ ישראל מוצגים במוזיאון עם הסברים מפורטים על כל ממצא וממצא ועל האופן בו הם התגלו והשימוש שנעשה בהם.

כמו כן, אפשר למצוא במוזיאון מגוון רחב של מוצרי יודיאיקה משנים רבות, אשר מציגות ומלמדות על התרבות והמסורת היהודית. כל מי שמגיע אל המוזיאון יכול להתרשם מהעומק התרבותי שיש ליהדות להציע במישורים שונים וללמוד על הסיפור של היהדות והיהודים מהיבטים שונים.

ניתן לבקר במוזיאון באופן עצמאי, בקבוצות וכן ניתן ליהנות משלל מדריכים ואמצעים אחרים אשר יכולים ללמד על המוזיאון באופן כללי ועל כל הממצאים והפריטים המוצגים בו.

 

מדוע משתלם להביא ילדים למוזיאון?

מוזיאון ישראל מושך אליו לא רק מבוגרים אלא גם ילדים המגיעים אל המקום עם הוריהם או במסגרת סיורים של בית הספר.

הילדים יכולים למצוא במוזיאון הרבה מאוד תערוכות ופריטים שידברו אליהם, בין היתר בזכות כלים ואמצעים שונים שנועדו להנגיש עבורם את הביקור במקום. חשוב לציין, שניתן גם להתרשם דרך אתר האינטרנט של המוזיאון וכן של חנות המוזיאון, בכל מה שקשור לביקורי ילדים במקום ובפרט במוצרים ופריטים שניתן לרכוש בחנות ומיועדים לילדים, דברים שיכולים לשמש אותם לצרכים שונים.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

3 טיפים לבחירת קרן פנסיה

איך לבחור קרן פנסיה היא שאלה שמטרידה אנשים רבים, בין אם הם שכירים ובין אם הם עצמאים. במאמר זה ניתן

טיפול בכלבים עם דוגרס

טיפול בכלב יכול להיות חוויה מתגמלת. זה דורש סבלנות, מחויבות ומסירות כדי להבטיח שהחבר הפרוותי שלך יישאר בריא ומאושר. ממתן

תפריט ניווט

MASADA מי אנחנו

אתר מסדה שם לעצמו מטרה לאחד במקום אחד את כל ההמלצות, הכתבות והטיפים של כולנו במקום אחד על מנת לעזור לזולת. אתם מוזמנים לעיין ולהתרשם בתוכן שלנו, לקבל מידע ולהתעדכן בכל מה שחם בארץ ישראל!