כל מה שמעניין

קרדיט תמונה: freepik

מה זה ביטקוין ואיך הוא יכול לעזור לנו?

כל מי שנכנס לאתרי אינטרנט שעוסקים בכלכלה, כסף ומסחר, או קורא מוספים ומאמרים על כלכלה במאה ה-21, נחשף בוודאי לביטוי "ביטקוין". מדובר באחד הנושאים החמים ביותר בכלכלה, ולא מעט אנשים מתעסקים בו, בין אם זה באופן מעשי או תיאורטי, בין אם מדובר על שרים ופקידים בממשלה, חוקרים באקדמיה, עיתונאים, סוחרים או עובדים אחרים בבתי השקעות ובחברות מימון שונות.

רבים שאינם מכירים את התחום לעומק תוהים בוודאי מה זה ביטקוין ולמה חשוב להבין את המשמעות שלו, כיצד הוא יכול לשרת אותנו. הרבה מאוד מושגים ומונחים בכלכלה זרים למי שאיננו מתעסק בתחום, אך הם משמעותיים בשביל להבין תהליכים או דברים שונים שמתרחשים סביבנו ולדעת כיצד אנחנו יכולים להפיק מהם תועלת. אין ספק שביטקוין הוא דוגמא טובה לכך, ולכן חשוב להבין מה זה.

לפני שנסביר מה זה ביטקוין, חשוב לומר, בדומה למוצרים פיננסיים אחרים, גם במקרה זה, לא רק סוחרים או אנשים שמתמחים בתחום יכולים להשתמש בו ולעבוד איתו, אלא גם אנשים מן השורה אשר מעוניינים לייצר לעצמם הכנסות נוספות, מעבר להכנסה רגילה שהם יוצרים דרך מקום העבודה שלהם. זו סיבה אחת, מספיק טובה, בשביל להבין מה זה.

 

אז מה זה באמת ביטקוין?

ביטקוין הוא מטבע מבוזר, קרי מטבע שאיננו נשלט על ידי ממשלות או בנקים מרכזיים, בזכות העובדה שהוא מטבע דיגיטלי שאין לו אלמנט פיזי אלא הוא סוג של מוצר אשר מיוצר בעזרת קוד שקיים באינטרנט אשר ניתן לסחור בו.

הרעיון הוא מאוד פשוט. כל מי שרוצה לסחור או לאגור ביטקוין, צריך לפתוח חשבון מיוחד, עם אבטחה מקסימאלית, לקנות ביטקוין מסוחרים או גורמים אחרים שמוכרים, וכך הוא יכול להשתמש בו לצרכים שונים. הוא מקבל לחשבון שלו את הרישום על הכמות ביטקוין שהוא צבר במהלך הזמן.

הפעם הראשונה שנחשפנו לביטקוין היה ב-2008, כשהשימוש הראשוני בו נעשה בשנת 2009. לאחר מכן הוא התפתח בצורות שונות. נפתחו לא מעט חברות שסחרו בו, זירות המסחר השתכללו וכן השימושים בו הפכו להיות הרבה יותר תדירים ופופולאריים. מה שפעם היה נחשב לנחלתם של מעטים, מומחים לדבר, היום הוא נחלתם של הרבה יותר אנשים, כולל של סוחרים פיננסיים שמזהים בו הזדמנות להתעשר יותר.

 

אילו שימושים ניתן לעשות בו?

השימוש העיקר בביטקוין הוא מסחר. בדומה למטבעות זרים אחרים, כך גם במקרה של ביטקוין אנחנו יכולים לסחור דרך מטבעות אחרים. אך מעבר לכך, היום אפשר לזהות הרבה יותר שימוש ותנועה במטבע, גם לצורך רכישת מוצרים ושירותים, גם לצורך חסכונות וגם לצרכים אחרים.

ההנחה היא שעם הזמן המסחר במטבע יגדל והוא יהפוך להיות הרבה יותר פופולארי. לכן גם אופציות המסחר והאבטחה של חשבונות המסחר. ישתפרו בצורה משמעותית.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
בלוג
5 טיפים לבחירת צימר לחופשה

צימרים הם בחירה פופולרית עבור מטיילים שרוצים חוויה אישית ואותנטית יותר מאשר שהייה בבית מלון. עם זאת, עם כל כך

תפריט ניווט

MASADA מי אנחנו

אתר מסדה שם לעצמו מטרה לאחד במקום אחד את כל ההמלצות, הכתבות והטיפים של כולנו במקום אחד על מנת לעזור לזולת. אתם מוזמנים לעיין ולהתרשם בתוכן שלנו, לקבל מידע ולהתעדכן בכל מה שחם בארץ ישראל!