קרדיט תמונה: depositphotos

מהיכן מתחיל שינוי פנימי אצלנו

נסו להביט פנימה  אל כל האלמנטים שמרכיבים את חיינו. כל האנשים, העיסוקים והתשוקות שמלווים את היום יום שלנו ונוכחים בשגרה שלנו תקופות ארוכות ואפילו שנים. חלקם נמצאים איתנו ממש מאז הילדות, ובעצם כשחושבים על זה, מעולם לא הכרנו שום דבר אחר. כעת, נסו לחלק את כל אלה, את המרכיבים של חייכם לשתי קטגוריות – "אהבות" ו"הרגלים".

מהו ההרגל? ואיך הוא הצליח לשלוט בנו?

הרגל הוא תהליך בו התנהגות כלשהי נהיית אוטומטית וחזרתית. דפוסים שלאו דווקא עושים לנו טוב, אך משהו בעברנו גרם לכך שנתמכר אליהם ממש, או שפשוט מעולם לא הכרנו אפשרות טובה יותר. הרגל מסוג "לא הכרתי משהו טוב יותר" הוא הרגל שקשה מאוד להתנער ממנו, והוא פעמים רבות מושרש בילדות.

האפשרות של חיים טובים הינה מפחידה ביותר, מפני שהיא פשוט לא מוכרת, ולפעמים המילים "קהילה" או "מעורבות בקהילה" הן מפחידות וגדולות, ולצאת אליהן מצריך מאיתנו כוחות נפשיים לא פשוטים, וכמעט בלתי אפשרי לחצות לצד השני כשהכל בו זר. וכך, כאשר אנו נשאבים אל ההרגל מפני שהוא המקום הבטוח שלנו, ככל שעובר הזמן קשה לנו יותר ויותר להשתחרר ממנו.

בדיקת השטח בחיים מחוץ להרגל

ישנם ימים שבהם אנו פחות עסוקים מבדרך כלל, ואז עולות מחשבות. או במקרה אחר – תחושות קהות ולא ברורות. אנו מרגישים שמשהו לא טוב לנו אבל מתקשים לשים על כך את האצבע. במקרה כזה ה- "לא טוב" אינו בעיה פתאומית שנפלה עלינו כרעם ביום בהיר, אלא דווקא בהרגל בינוני לכל הפחות שהרקיב בתוכנו תקופה ארוכה, והתמזג בחיינו בכזו מיומנות עד שגם כעת כשהוא גורם לנו לחור בלב – אנו מתקשים להגיד שזו הסיבה.

כאן אתם מוזמנים לנסות לבדוק את הגבולות האלה. להבין ששום דבר לא מובן מאליו, לפרק מחדש כל התנהגות סדרתית שלנו ולנסות לשנות את אלו שמגיעות מתוך הרגל. אפילו, אפשר להתחיל מאחת.

לדוגמה, אם אתם נכנסים למערכות יחסית בגלל ההרגל שבזוגיות, אם אתם מתקשים להתרחק מאנשים שנותנים לכם תחושה לא נעימה, אם אתם חשים שמגורים עם ההורים מכבידים עליכם אבל מתקשים לעשות צעד עבור עצמכם (ופחות בשביל הכיס) ולצאת.

בחרו הרגל אחד כזה, שאתם ממשיכים בו מעצם היותו הרגל, ונסו – אפילו לתקופה קצרה – לבחור לוותר עליו. לסבלט לתקופה קצרה ולנסות לחיות באופן עצמאי / לקחת פסק זמן מחיפוש אחר זוגיות / להחליט שלא תשתתפו במפגשים חברתיים שמקטינים אתכם.

אם תקבלו החלטה כזו, אפילו זמנית, אתם תגלו בפרק הזמן הזה ששינוי פנימי קטן נוצר בתוככם ומקרב אתכם לתחושה של נחת ורוגע. ובעיקר – כשתצאו מן המוכר אתם תגלו חוויות חדשות ומעניינות ותפגשו אנשים שיכירו אתכם במנותק מסביבתכם הרגילה, והאפשרות להציג את עצכם כרצונכם – היא כשלעצמה שווה את הכל.

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אטרקציות מגניבות בצפון

    אזור הצפון הוא אזור מלא באטרקציות. אם יוצא לכם בקרוב לנפוש באזור הצפון ואתם תוהים מה כדאי לכם