כל מה שמעניין

קרדיט תמונה:freepik

מהו פקטורינג ולמה אתם צריכים את זה?

אנחנו חיים בעולם עסקי דינאמי ומשתנה ובמדינה כמו שלנו שינויים יכולים גם להיות מהותיים במיוחד בכל מה שנוגע להכנסות מהעסק. כל תקופת מלחמה או מגפה יכולה למוטט עסק, אבל לפעמים די בתקופה שהריבית עולה ואנשים מוציאים פחות כסף ולא מגיעים לעסקים או מצמצמים הוצאות והדבר מורגש. איך נכנסת לתמונה עסקת פקטורינג ומהי בעצם? כל הפרטים בהמשך. 

 

על ניכיון צ'קים ופקטורינג

רגע לפני שנסביר מהו פקטורינג, כדאי להסביר על שירות ניכיון הצ'קים למי שלא מכיר כי מדובר על שני תחומים הנושקים זה לזה. בעלי עסקים שמחזיקים אצלם צ'קים דחויים מלקוחות, יכולים לפנות לחברת ניכיון מאושרת ולקבל בתמורה לצ'קים הדחויים כסף מזומן בתמורה לניכוי עמלה עבור העסקה. בשלב מאוחר יותר חברת הניכיון תבצע את הגבייה של הצ'ק ולמעשה לעסק אין כל נגיעה בנושא לאחר קבלת הכספים וניכוי העמלה. 

כשאנחנו מדברים על פקטורינג, אנחנו למעשה מדברים על אותו מצב – תמורה כספית במזומן בתמורה לניכוי עמלה, אך בפקטורינג ההבדל הוא שהעסק לא נותן צ'ק אלא חשבונית עסקה המהווה את דרישת התשלום של העסק מספק כזה או אחר. אם כן, השירות מאוד דומה אך הדרך לביצוע העסקה שונה. 

 

מדוע עסקים זקוקים לפקטורינג? 

עסקים הם דבר דינאמי ומרביתם מושפעים מהשוק בצורה כזו או אחרת. יש עסקים שיהיו מושפעים באופן מידי מתנודות בשוק ויש פחות, אך אין ספק שכמעט כל עסק יכול למצוא את עצמו בבעיה, בטח כשהריבית עולה, כשיש מגפה או כשמתחילה מערכה מלחמתית עם אחת הגזרות המוכרות. אם עסק חייב כסף מזומן והוא לא יכול לקבל הלוואה מהבנק או לא רוצה להעמיק את חובותיו, הוא יכול לבחור לבצע עסקת פקטורינג שבאמצעותה יקבל במהירות רבה את הכסף עבור דרישות התשלום מהלקוחות. 

לעיתים ישנו סיכום בין החברה ובין ספקיה על תשלום שוטף פלוש שלושים ואפילו שישים, במקרים כאלו העסק יודע מגיע לו את הכסף כי כבר קיים את התמורה בעדו, אך עליו לחכות זמן רב עד שיוכל לקבל את התשלום, כאן הפקטורינג יכול לסייע רבות, במיוחד אם מדובר על סכומים גדולים. 

 

מה עוד כדאי לדעת על פקטורינג? 

עסקת פקטורינג בדרך כלל לא תהיה גדולה, מדובר בסכומים של אלפי שקלים כל פעם, כאשר בכל פעם ניתן לנכות את החשבוניות על פי בדיקה מוקדמת. חברות ניכיון ופקטורינג מבצעות בדיקות מוקדמות ללקוחות אליהם מוצאות חשבוניות העסקה – ככל שהלקוחות יהיו אמינים יותר כך החברה שמבצעת אתכם את העסקה תגבה עמלה נמוכה יותר ולהיפך. 

 

מהם היתרונות של עסקה זו? 

היתרון הברור של עסקת הפקטורינג הוא הזמן – אתם מקבלים את הכסף שלכם עבור החשבונית באופן מידי, זהו מהלך מהיר אפילו יותר מעסקת ניכיון צ'קים שכן זו מתבצעת לאחר תשלום ומתן צ'ק דחוי. מנקודת מבט כלכלית – מדובר על עסקה טובה יותר שכן העמלה המקבילה לריבית נגבית כבר בהתחלה והסכום כולו מועבר אליכם. במידה והייתם רוצים לקחת הלוואה, הצורך להחזירה היה ככל הנראה מכביד על העסק בשלב כזה או אחר והיה מוביל לצורך נוסף במזומנים בשלב מאוחר יותר. 

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

איך לשדרג את האווירה בחדר בעזרת אלמנטים פשוטים כמו מראות?

בין הריהוט הביתי הרב המשרת מטרות שונות, מראות מעוצבות הן בחירה פופולרית. מראה היא אביזר הכרחי לכל חדר בבית ומחוצה לו. בגלל היעילות שלהם, זה ממש לא מפתיע. אם חדר קטן או חשוך, מראה יכולה לגרום לו להיראות גדול ובהיר יותר.

מפעל
בלוג

יצירת שיתוף פעולה בינלאומי: איך להוזיל עלויות עסק באמצעות ייצור מוצרים בסין

ייצור מוצרים בסין ובמזרח היא דרך מצוינת עבור עסקים מבוססי מוצרים להוזיל עלויות, להפחית סיכונים ולייצר מוצרים בסדרות קטנות וגדולות כאחד. על ידי ייצור בסין, עסקים יכולים לנצל את עלויות העבודה הנמוכות יותר, גישה לכוח עבודה מיומן ורשת שרשרת אספקה מבוססת.

בלוג

זריקות להרזיה

זריקות להרזיה הינן במרבית המקרים במרשם והן משמשות עבור ירידה במשקל, כאשר הן ניתנות לרוב בתדירות של בין פעם בשבוע לבין פעם בחודש בהתאם לנדרש ולתוכנית שנקבעה מול הגורמים הרלוונטיים.

מוצר
בלוג

מהו מיתוג מוצר ומדוע הוא כל כך חשוב לעסק שלך?

מיתוג מוצר הוא התהליך של יצירת זהות ותדמית ייחודיות למוצר בתודעת הצרכן. זה לא רק לוגו או שם קליט, זה כרוך באסטרטגיה מקיפה להבטיח שהמוצר יבלוט בשוק צפוף. מהות המיתוג של המוצר טמונה בהעברת ערכי המוצר, היתרונות שלו והחוויה שהוא מבטיח לספק. שלב ראשוני זה בשיווק הוא קריטי מכיוון שהוא קובע את הטון לאופן שבו לקוחות פוטנציאליים תופסים את המוצר ומתקשרים איתו. באמצעות מיתוג יעיל, מוצר יכול להפוך ליותר מסתם פריט על המדף – הוא הופך לסיפור שאנשים רוצים להיות חלק ממנו.