כל מה שמעניין

קרדיט תמונה:freepik

מהו פקטורינג ולמה אתם צריכים את זה?

אנחנו חיים בעולם עסקי דינאמי ומשתנה ובמדינה כמו שלנו שינויים יכולים גם להיות מהותיים במיוחד בכל מה שנוגע להכנסות מהעסק. כל תקופת מלחמה או מגפה יכולה למוטט עסק, אבל לפעמים די בתקופה שהריבית עולה ואנשים מוציאים פחות כסף ולא מגיעים לעסקים או מצמצמים הוצאות והדבר מורגש. איך נכנסת לתמונה עסקת פקטורינג ומהי בעצם? כל הפרטים בהמשך. 

 

על ניכיון צ'קים ופקטורינג

רגע לפני שנסביר מהו פקטורינג, כדאי להסביר על שירות ניכיון הצ'קים למי שלא מכיר כי מדובר על שני תחומים הנושקים זה לזה. בעלי עסקים שמחזיקים אצלם צ'קים דחויים מלקוחות, יכולים לפנות לחברת ניכיון מאושרת ולקבל בתמורה לצ'קים הדחויים כסף מזומן בתמורה לניכוי עמלה עבור העסקה. בשלב מאוחר יותר חברת הניכיון תבצע את הגבייה של הצ'ק ולמעשה לעסק אין כל נגיעה בנושא לאחר קבלת הכספים וניכוי העמלה. 

כשאנחנו מדברים על פקטורינג, אנחנו למעשה מדברים על אותו מצב – תמורה כספית במזומן בתמורה לניכוי עמלה, אך בפקטורינג ההבדל הוא שהעסק לא נותן צ'ק אלא חשבונית עסקה המהווה את דרישת התשלום של העסק מספק כזה או אחר. אם כן, השירות מאוד דומה אך הדרך לביצוע העסקה שונה. 

 

מדוע עסקים זקוקים לפקטורינג? 

עסקים הם דבר דינאמי ומרביתם מושפעים מהשוק בצורה כזו או אחרת. יש עסקים שיהיו מושפעים באופן מידי מתנודות בשוק ויש פחות, אך אין ספק שכמעט כל עסק יכול למצוא את עצמו בבעיה, בטח כשהריבית עולה, כשיש מגפה או כשמתחילה מערכה מלחמתית עם אחת הגזרות המוכרות. אם עסק חייב כסף מזומן והוא לא יכול לקבל הלוואה מהבנק או לא רוצה להעמיק את חובותיו, הוא יכול לבחור לבצע עסקת פקטורינג שבאמצעותה יקבל במהירות רבה את הכסף עבור דרישות התשלום מהלקוחות. 

לעיתים ישנו סיכום בין החברה ובין ספקיה על תשלום שוטף פלוש שלושים ואפילו שישים, במקרים כאלו העסק יודע מגיע לו את הכסף כי כבר קיים את התמורה בעדו, אך עליו לחכות זמן רב עד שיוכל לקבל את התשלום, כאן הפקטורינג יכול לסייע רבות, במיוחד אם מדובר על סכומים גדולים. 

 

מה עוד כדאי לדעת על פקטורינג? 

עסקת פקטורינג בדרך כלל לא תהיה גדולה, מדובר בסכומים של אלפי שקלים כל פעם, כאשר בכל פעם ניתן לנכות את החשבוניות על פי בדיקה מוקדמת. חברות ניכיון ופקטורינג מבצעות בדיקות מוקדמות ללקוחות אליהם מוצאות חשבוניות העסקה – ככל שהלקוחות יהיו אמינים יותר כך החברה שמבצעת אתכם את העסקה תגבה עמלה נמוכה יותר ולהיפך. 

 

מהם היתרונות של עסקה זו? 

היתרון הברור של עסקת הפקטורינג הוא הזמן – אתם מקבלים את הכסף שלכם עבור החשבונית באופן מידי, זהו מהלך מהיר אפילו יותר מעסקת ניכיון צ'קים שכן זו מתבצעת לאחר תשלום ומתן צ'ק דחוי. מנקודת מבט כלכלית – מדובר על עסקה טובה יותר שכן העמלה המקבילה לריבית נגבית כבר בהתחלה והסכום כולו מועבר אליכם. במידה והייתם רוצים לקחת הלוואה, הצורך להחזירה היה ככל הנראה מכביד על העסק בשלב כזה או אחר והיה מוביל לצורך נוסף במזומנים בשלב מאוחר יותר. 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בניית בית
בלוג

כתב אישום בגין בנייה ללא היתר

בעולם של יזמות נדל"ן ובעלות על נכסים, הקפדה על תקנות הבנייה היא חיונית. אחד ההיבטים המכריעים של תקנות אלה כרוך בהשגת ההיתרים הדרושים לפני תחילת הבנייה. מאמר זה ידון בחשיבותם של היתרי בנייה, בהשלכות של בנייה ללא היתר, ובהגנות אפשריות במקרים של הגשת כתב אישום בגין חריגות בנייה.

קמגרה לחיי מין טובים יותר בצפון וגם בחיפה
בלוג

יתרונות הזמנת מוצרי קמגרה בחיפה

בעידן הרפואה המקוונת, קיים יתרון משמעותי להזמנת מוצרי קמגרה בחיפה – והוא יתרון הדיסקרטיות. אתה יכול להזמין את המוצרים באופן מאובטח ללא פגיעה בפרטיות שלך. ללא צורך במבוכה הכרוכה בחשיפה מול הרופא והרוקח. הזמינות המהירה של המוצרים בחיפה גם מבטיחה שתוכל לקבלם במקום ובזמן שמתאימים לך.

תיאטרון
בלוג

ההבדל בין מופע אלתור ומופע מתוסרט

מופעי בידור הן מקור לשמחה, צחוק והשראה עבור קהלים ברחבי העולם. בתוך התחום הזה, צצו שתי צורות שונות של ביצוע, שלכל אחת מהן הקסם הייחודי שלה: מופעים מאולתרים ומופעים מתוסרטים. בעוד ששניהם מציעים בידור, ההבדלים בין שני הסגנונות הללו מספקים מגוון יתרונות למבצעים ולצופים כאחד. בואו נביט בההבדלים בין מופעים מאולתרים למתוסרטים ונדגיש את היתרונות שניתן להפיק מהספונטניות והיצירתיות של אלתור.