כל מה שמעניין

צמר לסריגה

טיפ להתאמת צמר לסריגה ומסרגות עבור הפרויקט הבא שלך

מחפשת צמר לסריגה עבור הפרויקט הבא שלך? יש בזה משהו מחמיא ומשמח להסתובב עם סוודר, צעיף או תיק ייחודי שסרגת בעצמך ולקצור מחמאות בנוסח "וואו, ממש יפה, אבל ממש!" כול סורגת ותיקה ומקצועית יודעת שישנם סריגים כמו צעיף, כובע או שאל, שבמהלך סריגתם ניתן לשחק עם עובי החוטים והמסרגות כיד הדמיון.

אלא שישנם פריטים סרוגים כמו סוודר, גרביים או כפפות, שלהצלחת סריגתם ולקבלת תוצר סופי בקנה המידה הנכון, חשוב להתאים בין סוג החוט, עובי החוט, עובי המסרגות, ומתח הסריגה. ההתאמה הנכונה בין עובי החוט לעובי המסרגות חשובה תמיד, אך רלוונטית אף יותר כשסורגים יריעה גדולה, היות ובמידה וישנה טעות בקנה המידה, שאז נאלץ לפרום לא מעט.

חשיבותה של דוגמית סריגה

ממרכז התפירה של אווה גזית מציינים שניתן לחסוך תרחישים מסוג זה וגם זמן ותסכול באמצעות סריגת דוגמית בגודל של 1010x ס"מ. ככלל, כול מי שוותיקה ומנוסה בתחום נוהגת ליצור דוגמית סריגה עוד בטרם בחירת חוטי צמר לסריגה ומסרגות תואמות.

הדוגמית המרובעת מספקת אינדיקציה לגבי מספר העיניים ומספר השורות הנכנסות. יש לסרוג את הדוגמית על פי הוראות הסריגה המדויקות, מתוך שאיפה להגיע לדוגמית הזהה מבחינת הגודל, מספר העיניים והשורות לדוגמית שבהוראות הסריגה.

במידה ומספר העיניים בדוגמית גבוה יותר ביחס לזו שבהוראות הסריגה, משמע שהסריגה צפופה מדי ומוטב להחליף את המסרגות במסרגות גדולות יותר. מאידך במידה ומספר העיניים בדוגמית פחות ביחס לזו שבהוראות הסריגה, יש להחליף את המסרגות במסרגות קטנות יותר.

הקריטריונים המשפיעים על מראהו וגודלו של הפריט המוגמר

סריגת הדוגמית מספקת לנו אינדיקציה גם בנוגע לסוג ועובי הצמר לסריגה שבהם נשתמש לפרויקט הספציפי. לדוגמה, כשמציינים ש- 20 עיניים ו- 24 שורות יוצרים ריבוע שגודלו 1010x ס"מ, השאיפה היא להגיע לאותה התוצאה בדיוק עם גודל המסרגות והצמר שבו מתכננים לעשות שימוש.

בטרם בחירת הצמר לסריגה, חשוב לקחת בחשבון שהתוצאות והגודל מושפעים לא רק מגודל המסרגות, אלא כאמור גם מעובי החוטים, סוג הסיב, תכונותיו ומתח הסריגה. כך למשל, סריגת פריט כלשהו מסיב של כותנה, צמר מרינו או צמר אקרילי תספק בכול אחד מהם תוצאה שונה מבחינת גודל הסריג, מתח הסריגה, הטקסטורה ועוד.

לאחר בחירת המסרגות וחוטי הצמר המתאימים וסריגת דוגמית הזהה לזו שבהוראות מבחינת מספר העיניים, השורות והגודל, ניתן להתחיל ולסרוג בבטחה את הפריט עצמו.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

CAR ELCTIRC
בלוג

המצבר הפופולארי בישראל- שנפ

המצבר הוא חלק חשוב ביותר בכל רכב. הוא מספק את האנרגיה הרלוונטית לצורך הנעת הרכב ואין אפשרות להזיז את הרכב בלעדיו. מעבר לכך, המצבר הוא שמספק את האנרגיה הנדרשת לכל המערכות החשמליות שברכב, כך שאם המצבר לא תקין, לא תהיה אפשרות להפעיל את המערכות החשמליות ברכב כגון: מערכת המיזוג, החלונות החשמליים, מערכת התאורה של הרכב  ועוד. אם המצבר שלכם לא תקין ודורש החלפה, לא תהיה לכם אפשרות להפעיל את המערכות החשמליות שברכב או להניע את הרכב ולכן, במקרה הזה חשוב ביותר להחליף את המצבר המקולקל במצבר איכותי.

שמן קוקוס
בלוג

תמציות טבעיות

אין ספק, הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום הרפואה הביאו עמם לא מעט ברכות ואפשרו פיתוח תרופות ששינו את החיים שלנו לחלוטין. כשזה מגיע לשמירה על אור בריא ובעל מראה צעיר ומרשים, אמנם, גם לטבע יש לא מעט מה להציע לנו. מחקרים מראים שיש שפע של תמציות טבעיות שמופקות מצמחים, עשבי תיבול, פירות ומקורות בוטניים אחרים, שמציעות יתרונות אדירים לעור. הן עשירות בוויטמינים, נוגדי חמצון ותרכובות חיוניות שיכולות להאט את תהליך ההזדקנות ולהעניק הזנה חיונית. כאן, אספנו כמה תמציות טבעיות שכדאי ליישם בשגרת הטיפוח.

גן אירועים
בלוג

מה הם הקריטריונים הבולטים לבחירת גן אירועים ?

גני אירועים מהווים מקום מושלם עבור אירועים מסוגים שונים. אין כמו אירוע באוויר הטבעי והפתוח, צמחייה מרהיבה מסביב, מרחב, שמיים זרועי כוכבים הפרושים מעל בשעות החשוכות ועוד. אם אתם רוצים לערוך את האירוע שלכם בגן אירועים, חשוב שתדעו כי כיום ניתן למצוא גני אירועים בכל רחבי הארץ ולכן, כדאי מאוד לחפש גני אירועים מומלצים ולבדוק כל אחד מהם, לפני שתבחרו את גן האירועים המתאים ביותר עבור האירוע שלכם.