כל מה שמעניין

קרדיט תמונה: freepik

טיול לאוזבקיסטאן – איך מתכננים ויוצרים טיול ברמה גבוהה

עם פירוקה של ברית המועצות בתחילת שנות האלפיים למדינות שונות, נפתחו בפני הישראלים אופציות שונות לתיירות באירופה-אסיה, אשר היו סגורות עד אז. כידוע, כל עוד בריה"מ היתה קיימת, היה מאוד קשה לתיירים בכלל ובפרט מישראל לטייל במדינה. מאחר ולא היו קשרים דיפלומטיים, אזי שרק מעטי מעט יכלו לעשות זאת.

עם פירוקה של ברית המועצות למדינות שונות, אזי שכל מדינה שהיתה שייכת לברית אחרי שקיבלה עצמאות החלה לקיים קשר דיפלומטי עם ישראל. אז תיירים ישראלים החלו לנהור אל המדינות השונות ולבקר בהן, אחת מאותן מדינות היא אוזבקיסטאן.

אוזבקיסטאן היא מדינה השוכנת במרכז אסיה, גובלת עם אפגגניסטאן בדרום, קזחסטן בצפון, קירגיסטן במזרח וטורקמניסטן במערב. מדובר במדינה מאוד מיוחדת, לא רק בגלל המיקום שלה המהווה מיקום אסטרטרגי ומבוקש, אלא גם בגלל העובדה שמדובר במדינה שרוב תושביה הם מוסלמים, אך יחד עם זאת היא שומרת על קשרים טובים עם מדינת ישראל לאורך השנים ולא מעט אנשי עסקים ישראלים עושים בה עסקים.

בשביל לערוך טיול לאוזבקיסטאן, אזי שניתן גם להצטרף אל קבוצות מאורגנות אשר עורכות טיול מסודר במדינה עם מדריך שמכיר אותה היטב, וכן אפשר לערוך טיול באופן עצמאי, אחרי שרוכשים כרטיסי טיסה ויוצאים בטיסה ישירה או דרך מדינה שלישית, בין אם זו טורקיה ובין אם זו רוסיה .

 

איך מתכננים טיול לאוזבקיסטן?

בעיקרון, טיול לאוזבקיסטן יתחיל בטשקנט עיר הבירה, אשר מציעה מגוון רחב של אתרים היסטוריים ומודרניים לבקר בהם. כמו כן, הטיול יכלול מסע בדרך המשי הידועה וכן בסמרקנד העיר הידועה בזכות מסגדי הענק המצויים בה ומפעלים מיוחדים ומרשימים לייצור שטיחי משי, בוכרה שם ניתן ליהנות מפולקלור מקומי וכן בעיירות קטנות אשר מאפשרות לנו להכיר את אוזבקיסטן האמיתית

חשוב לציין, מדובר במדינה לא מפותחת, לפחות לא בדומה למדינות אירופאיות קלאסיות. מצד שני, מדובר במדינה המציעה שילוב מרשים וייחודי של אתרים היסטוריים קדומים, תרבות עשירה, וכן אפשרות להכיר איסלאם אחר, מזה שאנחנו שמענו או חווינו במקומות אחרים בעולם.

העם האוזבקי הוא מסביר פנים ומאוד שמח לארח תיירים המגיעים אל המדינה ממקומות שונים. יהודים המבקרים במדינה, יכולים גם ליהנות מביקור בבתי כנסת ובתי קברות יהודיים השוכנים בערים שונות, דוגמא סמרקנד.

 

מה צריך לדעת לפני שיוצאים לטיול באוזבקיסטן?

בטרם מתחילים לתכנן טיול לאוזבקיסטן, חשוב לקחת בחשבון תחילה את תנאי מזג האוויר במדינה. החורף מאוד קשה ולכן מומלץ מאוד לבקר במדינה בחודשי הקיץ. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את העובדה שמדובר במדינה מסורתית ולכן חלים בה כללים וחוקים שונים מאלו שאנחנו מכירים מישראל או ממדינות אחרות.

רצוי מאוד להכין תוכנית טיול מראש וכן להזמין חדרים בבית ממלון ולרכוש כרטיסים לפני שנוחתים במדינה, בשביל שהכל יהיה מסודר ומאורגן מבעוד מועד.

 

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בניית בית
בלוג

כתב אישום בגין בנייה ללא היתר

בעולם של יזמות נדל"ן ובעלות על נכסים, הקפדה על תקנות הבנייה היא חיונית. אחד ההיבטים המכריעים של תקנות אלה כרוך בהשגת ההיתרים הדרושים לפני תחילת הבנייה. מאמר זה ידון בחשיבותם של היתרי בנייה, בהשלכות של בנייה ללא היתר, ובהגנות אפשריות במקרים של הגשת כתב אישום בגין חריגות בנייה.

קמגרה לחיי מין טובים יותר בצפון וגם בחיפה
בלוג

יתרונות הזמנת מוצרי קמגרה בחיפה

בעידן הרפואה המקוונת, קיים יתרון משמעותי להזמנת מוצרי קמגרה בחיפה – והוא יתרון הדיסקרטיות. אתה יכול להזמין את המוצרים באופן מאובטח ללא פגיעה בפרטיות שלך. ללא צורך במבוכה הכרוכה בחשיפה מול הרופא והרוקח. הזמינות המהירה של המוצרים בחיפה גם מבטיחה שתוכל לקבלם במקום ובזמן שמתאימים לך.

תיאטרון
בלוג

ההבדל בין מופע אלתור ומופע מתוסרט

מופעי בידור הן מקור לשמחה, צחוק והשראה עבור קהלים ברחבי העולם. בתוך התחום הזה, צצו שתי צורות שונות של ביצוע, שלכל אחת מהן הקסם הייחודי שלה: מופעים מאולתרים ומופעים מתוסרטים. בעוד ששניהם מציעים בידור, ההבדלים בין שני הסגנונות הללו מספקים מגוון יתרונות למבצעים ולצופים כאחד. בואו נביט בההבדלים בין מופעים מאולתרים למתוסרטים ונדגיש את היתרונות שניתן להפיק מהספונטניות והיצירתיות של אלתור.