כל מה שמעניין

building-2762318_1920

חריגות בניה במושבים

 

זה לא נעים לקבל אזהרה על חריגת בנייה, אבל כאשר מדובר על מושבים אנחנו ללא ספק יכולים להבין מדוע מדובר על עולם פרוץ במידת מה. הרי בסופו של יום, לעיתים אפילו בנייה של דבר מה בשוגג עלולה להיחשב בתור חריגת בנייה. מהצד השני, היעדר האכיפה עלול להביא לכך שבעלי קרקעות כאלו ואחרים ינצלו את השטח שברשותם לבנייה שלא עונה על לשון החוק.

מכיוון שמדובר על נושא מורכב ומסובך בו יש לדון בכובד ראש, החלטנו לתת לכם מעט מידע במאמר הבא.

מה נכלל תחת ההגדרה של חריגות בנייה במושבים

חריגות בנייה אלו למעשה פעולות שונות של ניצול קרקע זו או אחרת ללא קבלת אישור לכך. חריגות בנייה במושבים עלולות להתרחש בגלל אחת מהסיבות הבאות:

  • במקרה של שימוש בשטח נוסף ללא היתר:אין זה משנה אם מדובר על הרחבה הנעשית על חשבון השטח של השכן או בשטח הפקר.
  • במקרה של בניית מבנים פיזיים המרחיבים את השטח המיועד לבנייה:זה יכול להיות מחסן הממוקם במקום אסור או פרגולה המונחת באופן זה או אחר, כל אלו עלולים להיחשב במקרים מסוימים כבנייה בשטח בו אסור לבנות.
  • שימוש בשטח למטרות אחרות מהרשומות בטאבו: על פי חוקי מדינת ישראל אי אפשר לבנות אולם אירועים בשטח המיועד לבניית דירות והפוך. מתוקף כך אסור, גם במושבים, להסב את השטח, גם אם הוא בבעלותך, לכל פעילות שלא עונה על ההגדרות של לשון החוק.

האם איפשר לקבל היתר בנייה בדיעבד?

לעיתים, בייחוד במקרים בהם בעלי הנכס מוסיפים אולי מרפסת קטנה ואולי עוד חדר לבית, אנחנו עלולים לראות מקרים של קבלת היתר בנייה בדיעבד. הסיבה לכך היא משום שלכתחילה אולי היו נותנים היתר, אבל משום שהמערכת מורכב ואיטית, נותנים אותה בדיעבד.

האם לכתחילה המסלול הזה מומלץ? כמובן שלא, אבל אם גם אתם נתקלתם בבעיה מהסוג הזה, חשוב להדגיש כי גם למקרה הזה יש פתרון.

חריגות בנייה במרחב הציבורי

הדבר המורכב במושבים לעומת המרחב העירוני הוא שחריגות בנייה במרחב העירוני יכולות להביא לתופעות שליליות במהירות. זאת לעומת המושב בו יש אלו הבונים כאשר הם יכולים ולמעשה מפריעים רק בדיעבד למי שיבוא למושב אחריכם.

אתם צריכים לדעת כי במקרה של חריגת בנייה במרחב הציבורי ניתן לבקש טופס בו יתנו לכם רשימה לתיקונים שצריכים להיעשות בנכס מה שיכול לאפשר לכם לבצע שיפוץ זה או אחר ולהמנע מהליך פלילי.

למה כדאי לכם להיעזר באנשי מקצוע

עליכם להיעזר באנשי מקצוע משום שאינכם בקיאים ואתם גם לא צריכים להיות בקיאים ברזי הבירוקרטייה הישראליים. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אנחנו ב- 'מרובעים' עובדים אתכם ובשבילכם כדי לאפשר לכם להתמודד עם הבירוקרטיה בצורה טובה יותר.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עורך דין
בלוג

איך בוחרים עוד שיתאים למקרה שלך?

בחירת עו"ד היא לא משימה פשוטה, במיוחד כאשר ישנם כל כך הרבה סוגים של עורכי דין, כל אחד עם התמחותו הייחודית. כדי להבין איזה עו"ד הכי מתאים לך, נציין את הסוגים השונים והתמחותם:

בלוג

כמה ולמי עוזר מחולל חמצן

בעולם שבו החדשנות המודרנית עונה על צורכי שירותי הבריאות, מחולל החמצן הנייד מתגלה כמכשיר מציל איכות חיים, המאפשר אספקה רציפה

iPad Pro
בלוג

לשחרר את כוחו של iPad Pro: מדריך לחקר התכונות שלו

ה-iPad Pro הוא מכשיר מהפכני ששינה את הדרך בה אנו עובדים, יוצרים ומשחקים. עם התכונות העוצמתיות והעיצוב המלוטש שלו, הוא הפך לחביב בקרב אנשי מקצוע וחובבי טכנולוגיה כאחד. במדריך זה נחקור מדוע כדאי להשקיע באייפד פרו, מה מייחד אותו מטאבלטים אחרים, ומדוע כדאי לשקול לרכוש אותו מ-iDigital, קמעונאי אפל מהימן בישראל.