Site icon פורטל מצדה

הייתי בסיני עם מזגן והייתה לי הרגשה של שלווה

הסיפור הקצר הזה עוסק באדם שחי במדבר סיני, שמעולם לא הרגיש מזג אוויר קר לפני כן.

יום אחד, הוא מתעורר ומרגיש ממש קר. הוא פותח את החלון לראות מה קורה ומגלה שבחוץ חורף. הוא כל כך נרגש מהגילוי החדש הזה שהוא מתחיל לארוז את המזוודות שלו לטיול בקהיר.

עם זאת, בדרכו לקהיר, הוא מבין שאין מכוניות או אוטובוסים נוסעים במדבר במהלך החורף והוא לא יכול להגיע לשם בעצמו. הוא מחליט לחזור הביתה ולחכות לעונת הקיץ הבאה שבה יוכל להרגיש שוב קר.

המזגן הוא סימן להתקדמות. הוא מספק הקלה מהחום הלוהט, וניתן למצוא אותו כמעט בכל בית. הפעם הראשונה שהרגשתי אוויר קר נושב על העור שלי הייתה כשנכנסתי לחנות ממוזגת. נדהמתי מתחושת הקרירות, וזה הרגיש כמו מותרות שהרבה אנשים לוקחים כמובן מאליו.

אבל מה עם אלה שגרים בסיני? אזור זה הוא אחד המקומות החמים ביותר על פני כדור הארץ והוא ללא חשמל כבר שנים. הם אינם מסוגלים להדליק את המזגנים או המקררים שלהם, ולכן עליהם למצוא דרכים אחרות לשמור על קור רוח במהלך חודשי הקיץ.

מיזוג האוויר בסיני הוא נושא חם. למשל, אנשים ממדינות המפרץ ומאזורים אחרים בעולם שואלים על כך ללא הרף. הסיבה לכך היא שהם חיים במקומות שבהם הטמפרטורות תמיד גבוהות, ולכן הם לא יכולים לדמיין איך זה לחיות במקום בו קר.

האנשים שגרים שם אומרים שהם מרגישים טוב עם המיזוג. הם מספרים לנו שהטמפרטורה בחוץ היא לרוב מעל 40 מעלות צלזיוס, וכשאתה נכנס לביתך או לבניין המשרדים שלך, אתה מרגיש כאילו אתה נכנס לקופסת קרח. אז הם חושבים שיש צורך במעט מיזוג אוויר כדי לשמור עליהם קרירים בימי הקיץ החמים הללו.

מיזוג האוויר באזור סיני במצרים הוא מותרות. זהו מותרות שאנשים רבים אינם מסוגלים להרשות לעצמם, וזו מותרות שאנשים רבים אפילו לא יכולים לחלום עליו.

יש אנשים שהתמזל מזלם לחיות בבית עם מיזוג אוויר, אבל יש גם רבים שאין להם את הפריבילגיה הזו.

אנשים המתגוררים באזור סיני במצרים צריכים בדרך כלל להסתפק בשיטות קירור טבעיות כמו פתיחת חלונות ושימוש במאווררים.

התחושה של להיות בסיני עם מיזוג אוויר היא תחושה פרדוקסלית.

בבוקר די קריר ונעים להיות שם. אבל בצהריים, כשהשמש עלתה לנקודת השיא שלה בשמיים, הוא נעשה חם מנשוא.

הניגוד בין מה שאני מרגיש בזמנים שונים של היום בולט.

מערכות מיזוג אוויר וקירור צוברות פופולריות בעשורים האחרונים. כעת הם חלק מבניינים, בתים ומשרדים רבים. במקומות מסוימים, הם לא רק מותרות אלא צורך חיוני.

מיזוג אוויר הוא הדרך היחידה לשמור על קור רוח במהלך חודשי הקיץ במדינות מסוימות כמו מצרים. המצרים משתמשים בו כדי לשמור על קור רוח בימי הקיץ החמים, בעוד שזרים משתמשים בו כדי לברוח מהחום וליהנות מהזמן שלהם במצרים.

מאמר זה יחקור כיצד מיזוג אוויר שינה את עמדותיהם של אנשים כלפי סביבתם וכיצד הוא משפיע על חייהם לטוב ולרע.

המבוא דן בהשפעות מיזוג האוויר על יחסם של אנשים כלפי סביבתם וכן בהשפעותיו על חייהם של אנשים לטוב ולרע.

המזגן הוא כיום הכרח באקלים המצרי. מזג האוויר החם יכול להיות בלתי נסבל בלעדיו.

חום הקיץ מהווה בעיה לא רק למצרים, אלא גם לתיירים המבקרים במצרים. זה לא נדיר לראות זרים לובשים ז'קטים או סוודרים באמצע הקיץ, וחלקם אפילו לובשים מסכות כדי להגן על עצמם מפני זיהום ואבק.

המצרים רגילים להתמודד עם החום, אבל לא תמיד בצורה הטובה ביותר. יש אנשים שילכו לקיצוניות רק כדי להישאר קרירים; לדוגמה, הם עשויים לישון על גבי מיטותיהם במקום מתחתיהן כדי שלא יצטרכו לדאוג להזעה במהלך הלילה.

הרגשות שלי בסיני עם מיזוג אוויר:

אני גר במצרים בשנה האחרונה, ויש לי הרבה מה לומר על המדינה הזו. מזג האוויר חם ולח, ואתה יכול להרגיש את החום ברגע שאתה יוצא החוצה. כשחברים שלי שואלים אותי מה שלומי, אני אומר להם שטוב לי בגלל המיזוג.

הסרטון הזה עוסק באדם שחי במדבר סיני. הוא צריך לחיות עם החום ועם המחסור במים. ממש קשה לו לשרוד שם.

בסרטון הזה הוא מדבר על איך הוא מרגיש לחיות בסיני עם מיזוג אוויר. הוא אומר שזה ממש נחמד ושזה מקל עליו את החיים. אבל הוא גם אומר שזה לא מושלם כי לפעמים הוא לא יכול להרשות לעצמו להשתמש בו כמה שהוא רוצה והוא עדיין צריך להתמודד עם החום ועם קשיים אחרים של החיים במדבר סיני.

בחלק זה אדבר על הרגשות של אנשים בסיני עם מיזוג אוויר.

הדבר הראשון שאני רוצה להזכיר הוא שמיזוג אוויר יכול לספק הקלה לאנשים שחיים באקלים חם. לדוגמה, האנשים בסיני שחיים עם האקלים המדברי החם יכולים לקבל הקלה במיזוג האוויר. הנקודה השנייה היא שניתן להשתמש בו כדי לספק נחמה לאנשים חולים או שיש להם מצב רפואי כגון אסטמה או אלרגיות.

מערכת המיזוג בסיני היא לא רק מותרות, אלא גם צורך חיוני. זה הדבר הכי חשוב לאנשים שגרים שם בגלל החום והלחות הגבוהה. מערכות מיזוג אוויר אינן נפוצות במדינות אחרות כמו בסיני.

מיזוג אוויר נחשב למותרות כבר שנים רבות, אך כיום הוא נתפס כצורך חיוני למי שחי באקלים חם ולח.

לאנשים במדינות אחרות אין גישה למערכות מיזוג אוויר כמו שיש כאן, אז זה מותרות עבורם.

מזגנים הם לא המצאה חדשה. הם הומצאו בשנת 1902 על ידי Willis Carrier ומאז נעשה בהם שימוש. הם הכרח לבני אדם כדי לשרוד את חום הקיץ. עם זאת, ישנם אנשים שלא אוהבים מיזוג אוויר כי קר מדי והם מתגעגעים לתחושת החום על העור והם מתגעגעים לריח של אוויר צח.

למי שלא אוהב מיזוג אוויר, חשוב לנקוט באמצעי זהירות כדי להישאר בריאים במזג אוויר חם. כמו לבישת בגדים קלים, שתיית נוזלים מרובה, הימנעות מאלכוהול וכוויות שמש, שימוש בקרם הגנה והישארות בבית כשאפשר.

Exit mobile version