כל מה שמעניין

דרכון אירופאי: איך אפשר להוציא?

האיחוד האירופי הוציא דרכון חדש שיאפשר למחזיקיו לנסוע ללא ויזה לארצות הברית, קנדה ומקסיקו. האיחוד האירופי הוציא דרכון חדש עם שבב מוטבע בו המאפשר למחזיק בו לנסוע ללא ויזה לארצות הברית, קנדה ומקסיקו. השבב בטוח יותר מהישן מכיוון שניתן להשתמש בו לזיהוי ביומטרי.

דרכון אירופאי

הוצאת דרכון אירופאי הוא תעודת מעבר שהונפקה על ידי המדינות החברות באיחוד האירופי. הוא מאפשר למחזיק בו לנסוע לכל מדינה בגבולות אירופה וממנה מבלי לקבל תחילה ויזה או דרכון אישי ממדינה אחרת. האזרחות האירופית אינה תלויה בלאומיות, והיא אינה מחייבת אנשים להיוולד באירופה או שיש להם אבות קדמונים שהיו אזרחי מדינה אירופית לפני מלחמת העולם השנייה.

תפיסת האזרחות האירופית נוצרה לאחר מלחמת העולם השנייה עם החתימה על חוזה פריז ב-1951, אשר קבע שתי קטגוריות משפטיות נפרדות עבור אנשים החיים באירופה:

– "נתינים" (אזרחים) שהיו נתינים של מדינה ריבונית בתוך אירופה; ו

– "לא-אזרחים" (חסרי אזרחות) שלא היו בעלי זיקה לאומית והתגוררו בתוך אירופה.

לאיחוד האירופי יש חוק נוקשה מאוד המחייב כל אזרח להחזיק בדרכון. האיחוד האירופי מאפשר לאזרחים לטייל או לחיות במדינות אחרות באיחוד האירופי ללא דרכון אם יש להם את המסמכים הנכונים המוכיחים את אזרחותם. אבל זה לא מספיק אם אתה רוצה לעבוד, ללמוד או לפרוש במדינה אחרת. אם אתה אזרח האיחוד האירופי ורוצה לעבוד, ללמוד או לפרוש במדינה אחרת באיחוד האירופי, הדרך היחידה היא לקבל אישור שהייה (המכונה "שהייה קבועה"). תהליך הגשת הבקשה למגורי קבע הוא ארוך ומסובך. מדינות מסוימות מקלות על אזרחי מדינות מסוימות מאשר אחרות. לדוגמה, אזרחים מבריטניה יכולים להגיש בקשה למגורי קבע תוך 3 חודשים ואילו אזרחים מפולין צריכים להמתין 6 חודשים לפני שהם יכולים להגיש בקשה לכך. אם אתה אזרח האיחוד האירופי ורוצה לעבור לצמיתות למדינה אחרת מחוץ לאירופה אז אתה צריך סוג אחר של מסמך שנקרא "תעודת אזרחות". מסמך זה מוכיח שהלאום שלך שונה

דרכון האיחוד האירופי

דרכון האיחוד האירופי (EU) הוא מסמך מעבר המונפק על ידי האיחוד האירופי לאזרחיו. הרעיון של דרכון אירופאי הוצע לראשונה בשנת 1952, אך רק עם הסכם מאסטריכט בשנת 1992 אימץ האיחוד האירופי סוף סוף פורמט משותף למסמכי נסיעה. דרכונים אירופאים מונפקים לכל אזרחי המדינות החברות באיחוד האירופי, כמו גם לאזרחי איסלנד, ליכטנשטיין ונורבגיה שאינם חברים באיחוד האירופי. מאז, הם הונפקו לתושבים ולאזרחים של מדינות אחרות עם הסכמים מיוחדים עם האיחוד האירופי.

הדרכון האירופי הוא צורת תעודת הנסיעה הנפוצה ביותר בעולם. הוא מונפק על ידי מדינות חברות באיחוד האירופי והטריטוריות הקשורות אליו. הדרכון האירופי מונפק לאזרחי מדינות חברות וכן לאזרחי מדינות אחרות שהתיישבו במדינה אחת או יותר ואשר עומדים בתנאים מסוימים. מספר מדינות, ביניהן צרפת, אירלנד ואיטליה, מנפיקות אף הן דרכונים לאומיים אשר תקפים לנסיעות בתוך מדינתן. האיחוד האירופי הוא איחוד של 28 מדינות חברות. זוהי הכלכלה השנייה בגודלה בעולם ואוכלוסייתה מונה למעלה מ-500 מיליון איש. האיחוד האירופי הוא אחד המוסדות המשפיעים ביותר בעולם כיום. חבריה מגוונים מאוד ויש להם שפות, תרבויות ודתות שונות. האיחוד האירופי הוקם בשנת 1993 לאחר נפילת הקומוניזם באירופה. מטרתו העיקרית הייתה ליצור שלום בין חבריה. האיחוד האירופי התרחב מאז וכולל יותר מדינות מאי פעם, כאשר כל מדינה מחזיקה בסט ייחודי של ערכים ויעדים לפיתוח העתידי שלה.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ילדים במים
בלוג

7 אטרקציות לאירועים שחובה לראות למסיבות יום הולדת

תג מים היא אטרקציה פופולרית למסיבות יום הולדת ואירועים אחרים. שחקנים לובשים אפודים שיכולים לזהות מתי הם נפגעו ממים מתותחי המים של יריביהם. המשחק האינטראקטיבי הזה מושלם לאורחים בכל הגילאים ובטוח שייצור זיכרונות מתמשכים.

CAR ELCTIRC
בלוג

המצבר הפופולארי בישראל- שנפ

המצבר הוא חלק חשוב ביותר בכל רכב. הוא מספק את האנרגיה הרלוונטית לצורך הנעת הרכב ואין אפשרות להזיז את הרכב בלעדיו. מעבר לכך, המצבר הוא שמספק את האנרגיה הנדרשת לכל המערכות החשמליות שברכב, כך שאם המצבר לא תקין, לא תהיה אפשרות להפעיל את המערכות החשמליות ברכב כגון: מערכת המיזוג, החלונות החשמליים, מערכת התאורה של הרכב  ועוד. אם המצבר שלכם לא תקין ודורש החלפה, לא תהיה לכם אפשרות להפעיל את המערכות החשמליות שברכב או להניע את הרכב ולכן, במקרה הזה חשוב ביותר להחליף את המצבר המקולקל במצבר איכותי.

שמן קוקוס
בלוג

תמציות טבעיות

אין ספק, הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום הרפואה הביאו עמם לא מעט ברכות ואפשרו פיתוח תרופות ששינו את החיים שלנו לחלוטין. כשזה מגיע לשמירה על אור בריא ובעל מראה צעיר ומרשים, אמנם, גם לטבע יש לא מעט מה להציע לנו. מחקרים מראים שיש שפע של תמציות טבעיות שמופקות מצמחים, עשבי תיבול, פירות ומקורות בוטניים אחרים, שמציעות יתרונות אדירים לעור. הן עשירות בוויטמינים, נוגדי חמצון ותרכובות חיוניות שיכולות להאט את תהליך ההזדקנות ולהעניק הזנה חיונית. כאן, אספנו כמה תמציות טבעיות שכדאי ליישם בשגרת הטיפוח.

גן אירועים
בלוג

מה הם הקריטריונים הבולטים לבחירת גן אירועים ?

גני אירועים מהווים מקום מושלם עבור אירועים מסוגים שונים. אין כמו אירוע באוויר הטבעי והפתוח, צמחייה מרהיבה מסביב, מרחב, שמיים זרועי כוכבים הפרושים מעל בשעות החשוכות ועוד. אם אתם רוצים לערוך את האירוע שלכם בגן אירועים, חשוב שתדעו כי כיום ניתן למצוא גני אירועים בכל רחבי הארץ ולכן, כדאי מאוד לחפש גני אירועים מומלצים ולבדוק כל אחד מהם, לפני שתבחרו את גן האירועים המתאים ביותר עבור האירוע שלכם.