כל מה שמעניין

צילום:freepik

ביטוח ריסק: איזו פוליסה יכולה להתאים לכם?

ביטוח חיים נקרא גם ביטוח ריסק ומטרתו לספק תשלום חד פעמי שהמבוטח קובע מראש במהלך רכישת הפוליסה. עם מות המבוטח, התשלום עובר אל המוטבים הנקובים בפוליסה. מאמר זה מציג את כל המידע שכדאי להפנים על ביטוח ריסק.

חשיבות רכישת ביטוח ריסק

ביטוח ריסק מתאים לאנשים שיש להם בני משפחה שתלויים בהם מבחינה כלכלית, והם מעוניינים לדאוג לרווחתם הכלכלית לאחר מותם. 

הביטוח מתאים גם במקרים שלמבוטח יש אנשים שתלויים בו מבחינה כלכלית, גם אם אינם בני משפחה מקרבה ראשונית או ישירה, למשל מבוטחים שמוגדרים כ'תלויים', כמו בני משפחה נכים או מוגבלים שתלויים במבוטח למימון שהותם במוסדות מתאימים; או בגירים או קטינים שהמבוטח מוגדר כאפוטרופוס הכלכלי שלהם;

נכון. המבוטחים משקיעים תשלומים חודשיים שלא יקבלו בחזרה, אבל:

התשלום שנרכש במעמד רכישת הפוליסה מספק למוטבים את רמת החיים שהורגלו לה לפני מותו. אז נכון שהמבוטחים משקיעים סכומים חודשיים שלא יקבלו בחזרה אף פעם, אבל הדאגה לרווחת בני המשפחה היא תמורה שחשובה לאנשים רבים שרוכשים ביטוח ריסק.

חברות הביטוח מתאימות היום את תנאי הפוליסות שהן מציעות למועמדים לביטוחים, לצרכיהם, ומאפשרות גם רכישת פיצויים כספיים למקרי מוות שנגרמים בעקבות תאונה, או פוליסות מנהלים שיש להן מרכיב חסכון לתקופת הפרישה מהעבודה, ומרכיב ביטוח חיים למקרה מוות.

קביעת המוטבים בפוליסה

המוטבים בפוליסת ביטוח ריסק יכולים להיות אנשים שאינם היורשים החוקיים של המבוטח. כך, למשל, מבוטחים רבים מבקשים לכלול בפוליסה כמוטבים חברים קרובים, עמותות או ארגונים, או מטפלים מקצועיים. 

חשוב לעדכן אחת לתקופה את המוטבים בפוליסה כדי להימנע מהליכים משפטיים מורכבים ומיותרים במקרה שבני המשפחה יבקשו לערער על המוטבים הנקובים בפוליסה שאינם היורשים החוקיים. וזה לא הכול. אם המבוטח מותיר אחריו חובות, הם מנוכים מהנכסים השונים שנקראים 'עזבון', אבל הכספים של ביטוח חיים מוגנים מניכויי חובות ועוברים במלואם למוטבים.

החלטה על הסכום המתאים בפוליסת ביטוח ריסק

חישוב ביטוח ריסק צריך להיות מותאם להבטחת היציבות הכלכלית של המוטבים בפוליסה או בני המשפחה, וכדי להבין איזה סכום יתאים, יש לחשב פשוט את גיל המוטבים, כמו למשל ילדים קטנים שיצטרכו סכום גבוה יותר של ביטוח, ועם הגיל ניתן להקטין את הסכומים. שיקול נוסף הוא אחוז מההכנסה של המבוטח בתרומתו לכלכלת הבית. 

למשל, אם המבוטח הוא המפרנס העיקרי במשפחה, הפגיעה הכלכלית בבני המשפחה בעקבות מותו תהיה חמורה. 

בשורה התחתונה, אם אתם מרגישים שאתם מוצפים במידע, יש כלים ויועצים שיכולים לעזור

מחשבון ביטוח חיים, והשוואת מחירי ותנאי פוליסות ביטוח ריסק באתר השוואות מחירים הם כלים מצוינים שמאפשרים להבין איזו פוליסה יכולה להתאים, ובאיזה סכום. 

למקרה שאתם עדיין לא בטוחים איזו פוליסה תתאים לכם, יועץ ביטוח או סוכן ביטוח יכולים לסייע לכם לרכוש את פוליסת ביטוח ריסק שהכי מתאימה לצרכים שלכם ושל בני משפחתכם.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בניית בית
בלוג

כתב אישום בגין בנייה ללא היתר

בעולם של יזמות נדל"ן ובעלות על נכסים, הקפדה על תקנות הבנייה היא חיונית. אחד ההיבטים המכריעים של תקנות אלה כרוך בהשגת ההיתרים הדרושים לפני תחילת הבנייה. מאמר זה ידון בחשיבותם של היתרי בנייה, בהשלכות של בנייה ללא היתר, ובהגנות אפשריות במקרים של הגשת כתב אישום בגין חריגות בנייה.

קמגרה לחיי מין טובים יותר בצפון וגם בחיפה
בלוג

יתרונות הזמנת מוצרי קמגרה בחיפה

בעידן הרפואה המקוונת, קיים יתרון משמעותי להזמנת מוצרי קמגרה בחיפה – והוא יתרון הדיסקרטיות. אתה יכול להזמין את המוצרים באופן מאובטח ללא פגיעה בפרטיות שלך. ללא צורך במבוכה הכרוכה בחשיפה מול הרופא והרוקח. הזמינות המהירה של המוצרים בחיפה גם מבטיחה שתוכל לקבלם במקום ובזמן שמתאימים לך.

תיאטרון
בלוג

ההבדל בין מופע אלתור ומופע מתוסרט

מופעי בידור הן מקור לשמחה, צחוק והשראה עבור קהלים ברחבי העולם. בתוך התחום הזה, צצו שתי צורות שונות של ביצוע, שלכל אחת מהן הקסם הייחודי שלה: מופעים מאולתרים ומופעים מתוסרטים. בעוד ששניהם מציעים בידור, ההבדלים בין שני הסגנונות הללו מספקים מגוון יתרונות למבצעים ולצופים כאחד. בואו נביט בההבדלים בין מופעים מאולתרים למתוסרטים ונדגיש את היתרונות שניתן להפיק מהספונטניות והיצירתיות של אלתור.