כל מה שמעניין

צילום:freepik

ביטוח ריסק: איזו פוליסה יכולה להתאים לכם?

ביטוח חיים נקרא גם ביטוח ריסק ומטרתו לספק תשלום חד פעמי שהמבוטח קובע מראש במהלך רכישת הפוליסה. עם מות המבוטח, התשלום עובר אל המוטבים הנקובים בפוליסה. מאמר זה מציג את כל המידע שכדאי להפנים על ביטוח ריסק.

חשיבות רכישת ביטוח ריסק

ביטוח ריסק מתאים לאנשים שיש להם בני משפחה שתלויים בהם מבחינה כלכלית, והם מעוניינים לדאוג לרווחתם הכלכלית לאחר מותם. 

הביטוח מתאים גם במקרים שלמבוטח יש אנשים שתלויים בו מבחינה כלכלית, גם אם אינם בני משפחה מקרבה ראשונית או ישירה, למשל מבוטחים שמוגדרים כ'תלויים', כמו בני משפחה נכים או מוגבלים שתלויים במבוטח למימון שהותם במוסדות מתאימים; או בגירים או קטינים שהמבוטח מוגדר כאפוטרופוס הכלכלי שלהם;

נכון. המבוטחים משקיעים תשלומים חודשיים שלא יקבלו בחזרה, אבל:

התשלום שנרכש במעמד רכישת הפוליסה מספק למוטבים את רמת החיים שהורגלו לה לפני מותו. אז נכון שהמבוטחים משקיעים סכומים חודשיים שלא יקבלו בחזרה אף פעם, אבל הדאגה לרווחת בני המשפחה היא תמורה שחשובה לאנשים רבים שרוכשים ביטוח ריסק.

חברות הביטוח מתאימות היום את תנאי הפוליסות שהן מציעות למועמדים לביטוחים, לצרכיהם, ומאפשרות גם רכישת פיצויים כספיים למקרי מוות שנגרמים בעקבות תאונה, או פוליסות מנהלים שיש להן מרכיב חסכון לתקופת הפרישה מהעבודה, ומרכיב ביטוח חיים למקרה מוות.

קביעת המוטבים בפוליסה

המוטבים בפוליסת ביטוח ריסק יכולים להיות אנשים שאינם היורשים החוקיים של המבוטח. כך, למשל, מבוטחים רבים מבקשים לכלול בפוליסה כמוטבים חברים קרובים, עמותות או ארגונים, או מטפלים מקצועיים. 

חשוב לעדכן אחת לתקופה את המוטבים בפוליסה כדי להימנע מהליכים משפטיים מורכבים ומיותרים במקרה שבני המשפחה יבקשו לערער על המוטבים הנקובים בפוליסה שאינם היורשים החוקיים. וזה לא הכול. אם המבוטח מותיר אחריו חובות, הם מנוכים מהנכסים השונים שנקראים 'עזבון', אבל הכספים של ביטוח חיים מוגנים מניכויי חובות ועוברים במלואם למוטבים.

החלטה על הסכום המתאים בפוליסת ביטוח ריסק

חישוב ביטוח ריסק צריך להיות מותאם להבטחת היציבות הכלכלית של המוטבים בפוליסה או בני המשפחה, וכדי להבין איזה סכום יתאים, יש לחשב פשוט את גיל המוטבים, כמו למשל ילדים קטנים שיצטרכו סכום גבוה יותר של ביטוח, ועם הגיל ניתן להקטין את הסכומים. שיקול נוסף הוא אחוז מההכנסה של המבוטח בתרומתו לכלכלת הבית. 

למשל, אם המבוטח הוא המפרנס העיקרי במשפחה, הפגיעה הכלכלית בבני המשפחה בעקבות מותו תהיה חמורה. 

בשורה התחתונה, אם אתם מרגישים שאתם מוצפים במידע, יש כלים ויועצים שיכולים לעזור

מחשבון ביטוח חיים, והשוואת מחירי ותנאי פוליסות ביטוח ריסק באתר השוואות מחירים הם כלים מצוינים שמאפשרים להבין איזו פוליסה יכולה להתאים, ובאיזה סכום. 

למקרה שאתם עדיין לא בטוחים איזו פוליסה תתאים לכם, יועץ ביטוח או סוכן ביטוח יכולים לסייע לכם לרכוש את פוליסת ביטוח ריסק שהכי מתאימה לצרכים שלכם ושל בני משפחתכם.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

איך לשדרג את האווירה בחדר בעזרת אלמנטים פשוטים כמו מראות?

בין הריהוט הביתי הרב המשרת מטרות שונות, מראות מעוצבות הן בחירה פופולרית. מראה היא אביזר הכרחי לכל חדר בבית ומחוצה לו. בגלל היעילות שלהם, זה ממש לא מפתיע. אם חדר קטן או חשוך, מראה יכולה לגרום לו להיראות גדול ובהיר יותר.

מפעל
בלוג

יצירת שיתוף פעולה בינלאומי: איך להוזיל עלויות עסק באמצעות ייצור מוצרים בסין

ייצור מוצרים בסין ובמזרח היא דרך מצוינת עבור עסקים מבוססי מוצרים להוזיל עלויות, להפחית סיכונים ולייצר מוצרים בסדרות קטנות וגדולות כאחד. על ידי ייצור בסין, עסקים יכולים לנצל את עלויות העבודה הנמוכות יותר, גישה לכוח עבודה מיומן ורשת שרשרת אספקה מבוססת.

בלוג

זריקות להרזיה

זריקות להרזיה הינן במרבית המקרים במרשם והן משמשות עבור ירידה במשקל, כאשר הן ניתנות לרוב בתדירות של בין פעם בשבוע לבין פעם בחודש בהתאם לנדרש ולתוכנית שנקבעה מול הגורמים הרלוונטיים.

מוצר
בלוג

מהו מיתוג מוצר ומדוע הוא כל כך חשוב לעסק שלך?

מיתוג מוצר הוא התהליך של יצירת זהות ותדמית ייחודיות למוצר בתודעת הצרכן. זה לא רק לוגו או שם קליט, זה כרוך באסטרטגיה מקיפה להבטיח שהמוצר יבלוט בשוק צפוף. מהות המיתוג של המוצר טמונה בהעברת ערכי המוצר, היתרונות שלו והחוויה שהוא מבטיח לספק. שלב ראשוני זה בשיווק הוא קריטי מכיוון שהוא קובע את הטון לאופן שבו לקוחות פוטנציאליים תופסים את המוצר ומתקשרים איתו. באמצעות מיתוג יעיל, מוצר יכול להפוך ליותר מסתם פריט על המדף – הוא הופך לסיפור שאנשים רוצים להיות חלק ממנו.