כל מה שמעניין

freepik

באילו דרכים ניתן ללמוד באופן מקצועי על חשבון המדינה?

אנשים בשלבים שונים של החיים רוצים לפרוץ דפוסים, לבצע שינויים ולהחליף את תחום התעסוקה שלהם. לא לכולם הדבר אפשרי מבחינה כלכלית ובדיוק לשם כך קיימת תכנית השוברים של משרד העבודה. על מה בדיוק מדובר ומה ניתן ללמוד דרך התוכנית? תמשיכו לקרוא. 

 

מהי תוכנית השוברים? 

כדי לסייע לאוכלוסיות שונות להיכנס למעגל העבודה ולשפר את מצבן הכלכלי, משרד העבודה מציע קורסים מסובסדים בשיעור של 65%-90% ומסיימי הקורסים נהנים גם ממענק השמה בסכום של 2,000 ₪. זוהי תוכנית מימון באמצעות שוברים ללימודי בוקר וערב בקורסים עם תנאים מסוימים. 

 

מהם תנאי משרד העבודה להכשרה באמצעות תוכנית השוברים? 

הקורסים צריכים לעמוד בכמה תנאים כדי להתאים לתוכנית השוברים – הקורס נמשך עד 18 חודשים, הוא מכוון תעסוקה ובסיומו הבוגרים מקבלים תעודת סיום קורס. מוסד הלימודים צריך להיות בפיקוח של משרד ממשלתי מוכר (לא כולל גמול להשתלמות) או שהוא זכה להכרה על פי חוק קליטת חיילים משוחררים. 

 

אילו הכשרות לימודיות יכולות להיות דרך התוכנית? 

ניתן ללמוד מקצועות רבים ובהם הנדסאים וטכנאים, לימודי עברית או אנגלית, לימודי קורסים מקצועיים במגוון רחב של תחומים, החל ממקצועות טיפוליים וכלה בתחומים הקשורים לעידן המחשב והטכנולוגיה. 

 

מי יכול ללמוד במסגרת תוכנית השוברים? 

אנשים שלא עברו הכשרה מקצועית מטעם משרד העבודה בשלוש השנים האחרונות יכולים להשתתף בתוכנית וגם אנשים שלא קיבלו סיוע נוסף למימון הקורס ממשרד ממשלתי אחר. הקריטריונים הם אנשים שאינם עובדים, או שהם עובדים בעבודה שאינה דורשת הכשרה נוספת והם קיבלו הפניה מנומקת מטעם גוף מפנה. 

ישנן קבוצות שלמות באוכלוסייה שמתאימות להכשרות ובהן גברים חרדים בתנאים שונים, נשים חרדיות גם כן בתנאים שונים, אנשים עם מוגבלויות שונות שנקבע אצלם שיעור נכות של 20% לפחות על ידי גורמים מוסמכים, יוצאי אתיופיה שהם או שאחד מהוריהם נולדו באתיופיה, מטופלות ומטופלים בקצה הרצף, אנשים עד גיל 30 בסיכון, אסירים משוחררים בתוכנית שיקום אסירים או שהשתחררו בשלוש השנים האחרונות מהכלא, משתתפים בתוכנית תעסוקה במימון ופיקוח משרד העבודה, הורים עצמאיים ומקבלי הבטחת הכנסה. 

בנוסף לקבוצות אלה, גם דורשי עבודה שהופנו על ידי שירות התעסוקה יכולים להיכלל בתוכנית, אלה יהיו מקבלי הכוון תעסוקתי, מקבלי אבטלה, תושבי אזורים בעלי עדיפות לאומית ודורשי עבודה מעל גיל 45. 

 

איך ממשים את התוכנית? 

קודם כל מגישים בקשה לקבלת השובר, יש לעשות זאת עם הפניה של גוף מפנה ויש לבחור את הגוף המפנה בהתאם להשתייכות לאוכלוסיית היעד. הגוף המפנה ימלא אחר טופס ויוסיף טופס הצהרה והתחייבות לקבלת השובר, יש לצרף אליהם אישור ממוסד ההכשרה על עמידה בתנאי הקבלה ואת השובר משלמים בשלושה תשלומים – אחד לאחר 45 ימים מתחילת הקורס, השני באמצע הקורס בצירוף אישור נוכחות ב-85% לפחות משעות הלימוד, והתשלום השלישי מתבצע כ-9 חודשים מסיום הלימודים בצירוף אישור ממוסד הלימודים על סיומם וסיום כל החובות הנדרשים לצורך קבלת תעודת הגמר. 

 

מה לומדים? 

אפשר ללמוד מגוון רחב של תחומים במסגרת התוכנית, מנהג מונית ועד נהיגה על רכב ציבורי, מדריכי טיולים, מתכנתים, מנהלי חשבונות וחשבי שכר וגם צילום מקצועי לאירועים. חשבתם שזה לא אפשרי? עבור לימודי צילום בעזרת תכנית השוברים כל שאתם צריכים הוא פשוט לעמוד בקריטריונים.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בניית בית
בלוג

כתב אישום בגין בנייה ללא היתר

בעולם של יזמות נדל"ן ובעלות על נכסים, הקפדה על תקנות הבנייה היא חיונית. אחד ההיבטים המכריעים של תקנות אלה כרוך בהשגת ההיתרים הדרושים לפני תחילת הבנייה. מאמר זה ידון בחשיבותם של היתרי בנייה, בהשלכות של בנייה ללא היתר, ובהגנות אפשריות במקרים של הגשת כתב אישום בגין חריגות בנייה.

קמגרה לחיי מין טובים יותר בצפון וגם בחיפה
בלוג

יתרונות הזמנת מוצרי קמגרה בחיפה

בעידן הרפואה המקוונת, קיים יתרון משמעותי להזמנת מוצרי קמגרה בחיפה – והוא יתרון הדיסקרטיות. אתה יכול להזמין את המוצרים באופן מאובטח ללא פגיעה בפרטיות שלך. ללא צורך במבוכה הכרוכה בחשיפה מול הרופא והרוקח. הזמינות המהירה של המוצרים בחיפה גם מבטיחה שתוכל לקבלם במקום ובזמן שמתאימים לך.

תיאטרון
בלוג

ההבדל בין מופע אלתור ומופע מתוסרט

מופעי בידור הן מקור לשמחה, צחוק והשראה עבור קהלים ברחבי העולם. בתוך התחום הזה, צצו שתי צורות שונות של ביצוע, שלכל אחת מהן הקסם הייחודי שלה: מופעים מאולתרים ומופעים מתוסרטים. בעוד ששניהם מציעים בידור, ההבדלים בין שני הסגנונות הללו מספקים מגוון יתרונות למבצעים ולצופים כאחד. בואו נביט בההבדלים בין מופעים מאולתרים למתוסרטים ונדגיש את היתרונות שניתן להפיק מהספונטניות והיצירתיות של אלתור.