כל מה שמעניין

קרדיט: freepik

איך לקרר את הבית בצורה מושלמת?

מאת מומחי אתר www.finder.co.il

תקופת האביב בישראל קצרה, ומייד לאחר חג הפסח מרגישים שינוי במזג האוויר, אשר מתחיל להתחמם. עונת הקיץ משתרעת על פני כמה חודשים מהבילים של טמפרטורות מטפסות לצד לחות גבוהה, וכולם מחפשים מפלט נעים להצטנן בו.

כיצד תוכלו לשמור על אקלים קריר בבית בימים החמים?

כיום ישנם מגוון אמצעי קירור לבית המציעים יתרונות של עיצוב בהתאמה לחלל, פרקטיוּת וקומפקטיוּת. חלק מהדרכים לקירור הבית אף מביאות לחיסכון בהוצאות על חשמל.

מזגנים – הדרך הפופולרית והמהירה ביותר לקירור הבית. מזגנים מותקנים כיום כמעט בכל בית, בין אם כמזגן  מיני מרכזי, בין אם כמזגן מפוצל בכל חדר. ישנם גם מזגנים ניידים, שניתן להעבירם מחדר אחד לאחר. בהתקנת מזגן חדש כדאי להתייעץ עם איש מקצוע אשר יוכל לייעץ לגבי המיקום המתאים ביותר למזגן, לפי ממדי החדר ומידת חשיפתו לקרינת שמש ישירה.

אם כבר יש לכם מזגן כדאי להזמין טכנאי מזגנים שיבדוק את תקינות המזגן לפני עונת הקיץ. ככלל, מומלץ להפעיל את המזגן על טמפרטורה של 25 מעלות, ולהקפיד שלא למקם בסמיכות למזגן מכשירי חשמל אחרים. כיום ישנם מזגנים מעוצבים המשתלבים בעיצוב הכללי של הבית, ואף מוסיפים לו.

מאווררים – אמצעי נוסף לקירור, ותיק מהמזגן, הוא המאוורר. ישנם סוגים שונים של מאווררים:

מאווררי תקרה – מוצעים היום בשלל עיצובים, ומאפשרים פיזור אוויר בכל חלקי הבית. מקובל להתקין מאוורר תקרה בחדרי השינה, במטבח, בסלון, או במרפסת. כיום, מרבית מאווררי התקרה ניתנים לשליטה באמצעות שַׁלָּט חכם.

 

מאווררים תעשייתיים –  משמשים לקירור חללים מרווחים, ומתאימים בעיקר לבתים פרטיים ולדירות גדולות. כמו כן משתמשים במאווררים אלה לקירור מרפסות, גזיבו, בריכה פרטית בבית ועוד.

מאווררי שולחן/ מאווררים עומדים – מציעים הכנסת אוויר טבעי לבית אגב חיסכון בחשמל. מאווררי שולחן קיימים במגוון גדלים, ולצידם מאווררים עומדים שאפשר להעבירם בין החדרים ולשלוט בעוצמת הרוח שהם מייצרים לפי דרגות שונות.

איטום טוב של הקירות – איטום ובידוד איכותיים של הקירות מסייעים בשמירה על מזג אוויר קריר בבית, ובכך תורמים ליעילות השפעתם של אמצעי הקירור השונים דוגמת מזגן ומאוורר, כך שתהיה מורגשת ויעילה יותר.

הצללה אפקטיבית – הצללה נכונה מפחיתה למינימום את רמת הקרינה הנכנסת לבית. בבתים שבהם חלונות גדולים מומלץ להתקין תריסים או וילונות אשר ימנעו מחום השמש לחדור אל הבית. בשטחי החוץ של הבית כדאי להתקין פרגולות או רשתות צל. הצללה איכותית תורמת גם לחיסכון משמעותי בהוצאות על קירור.

התקנת רשתות בחלונות הבית – מאפשרת לפתוח את החלונות ללא חשש מחדירת חרקים ומעופפים, וכך נכנס לבית אוויר טבעי מבחוץ.

אוורור טבעי – בשעות שבהן האוויר בחוץ קריר, כמו בלילה או בשעות הבוקר המוקדמות, מומלץ להשאיר את החלונות פתוחים ולאפשר כניסת אוויר טבעי, כך שהבית יוכל לספוג קרירות.

החלפת הנורות בבית – אמצעי נוסף שתורם לקירור הבית הוא החלפת הנורות בבית לנורות פלורוסנטיות במקום נורות ליבון. נורות הפלורוסנט מפיצות פחות חום, ובנוסף חוסכות באנרגיה.

התקנת מפוח בגג רעפים – בבית עם גג רעפים מומלץ להתקין מפוח בגג. המפוח מוציא את האוויר החם שכלוא בגג הרעפים ומכניס פנימה אוויר נעים יותר. בדרך זו נמנע מצב שבו הגג כולא חום גבוה מאוד אשר מעלה את הטמפרטורה בבית באופן משמעותי.

פתיחת חלונות בזמן בישול ואפייה – האדים הנפלטים מהמטבח הביתי בשעת בישול או אפייה הם בעלי השפעה רבה על טמפרטורת הבית. בקיץ חשוב לפתוח חלונות בעת הפעילות במטבח כדי לאפשר כניסת אוויר טבעי, ולהפחית בכך את התחממות הבית.

 

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מפעל
בלוג

יצירת שיתוף פעולה בינלאומי: איך להוזיל עלויות עסק באמצעות ייצור מוצרים בסין

ייצור מוצרים בסין ובמזרח היא דרך מצוינת עבור עסקים מבוססי מוצרים להוזיל עלויות, להפחית סיכונים ולייצר מוצרים בסדרות קטנות וגדולות כאחד. על ידי ייצור בסין, עסקים יכולים לנצל את עלויות העבודה הנמוכות יותר, גישה לכוח עבודה מיומן ורשת שרשרת אספקה מבוססת.

בלוג

זריקות להרזיה

זריקות להרזיה הינן במרבית המקרים במרשם והן משמשות עבור ירידה במשקל, כאשר הן ניתנות לרוב בתדירות של בין פעם בשבוע לבין פעם בחודש בהתאם לנדרש ולתוכנית שנקבעה מול הגורמים הרלוונטיים.

מוצר
בלוג

מהו מיתוג מוצר ומדוע הוא כל כך חשוב לעסק שלך?

מיתוג מוצר הוא התהליך של יצירת זהות ותדמית ייחודיות למוצר בתודעת הצרכן. זה לא רק לוגו או שם קליט, זה כרוך באסטרטגיה מקיפה להבטיח שהמוצר יבלוט בשוק צפוף. מהות המיתוג של המוצר טמונה בהעברת ערכי המוצר, היתרונות שלו והחוויה שהוא מבטיח לספק. שלב ראשוני זה בשיווק הוא קריטי מכיוון שהוא קובע את הטון לאופן שבו לקוחות פוטנציאליים תופסים את המוצר ומתקשרים איתו. באמצעות מיתוג יעיל, מוצר יכול להפוך ליותר מסתם פריט על המדף – הוא הופך לסיפור שאנשים רוצים להיות חלק ממנו.

ילדים במים
בלוג

7 אטרקציות לאירועים שחובה לראות למסיבות יום הולדת

תג מים היא אטרקציה פופולרית למסיבות יום הולדת ואירועים אחרים. שחקנים לובשים אפודים שיכולים לזהות מתי הם נפגעו ממים מתותחי המים של יריביהם. המשחק האינטראקטיבי הזה מושלם לאורחים בכל הגילאים ובטוח שייצור זיכרונות מתמשכים.