כל מה שמעניין

קרדיט תמונה: freepik

איך לבחור מתנות לעובדים?

בואו נודה באמת, רוב הבוסים ובעלי העסקים לא אוהבים לקנות מתנות לעובדים שלהם. בטח לא לבזבז זמן בבחירת המתנה. זה אתגר שניצב בפני בעלי עסקים כמה פעמים בשנה במאורעות שבהם "מקובל" להעניק מתנות לעובדים כמו: ראש השנה, חג הפסח, תחילת השנה או מאורע מרגש שקרה בעבודה.

מידי שנה מעסיקים ניצבים בפני הדילמה – איך לבחור מתנות לעובדים שלנו?

 

מתנות עובדים – הטעות הכי נפוצה:

אף בוס לא רוצה להיות האחד שמשחזר וממחזר על העובדים שלו וקונה כל שנה את אותן המתנות המאוסות. לשיקולים של בחירת המתנה נכנסים כמובן שיקולי תמחור והאפשרות להכניס מוצרי פרסום. כאשר השאיפה הרווחת כמובן היא להוציא כמה שפחות כסף אבל שהמתנה תיראה איכותית ויוקרתית ותיתן את התחושה לעובדים שהם מוערכים וחשובים לחברה ולבעל העסק. אפשר לבחור כל מתנה כל עוד היא יצירתית\ ערכית או בעלת שימוש ונותנת מענה לעובד. במאמר נדון בחלופות האלו ואף יותר.

 

איך לבחור מתנות לעובדים? הדרך המנצחת

השאלה – איך לבחור מתנות לעובדים? היא כללית ורחבה מידי. יש הרבה אפשרויות מעולות. אבל מה אם אתם רוצים להיות מקוריים וגם לנצל את המעמד לשיווק העסק שלכם? התשובה לכך היא בהבאת מתנות ממותגות לעובדים. הכוונה בכך שאתם לוקחים מוצר שנותן מענה חיוני כמו: בקבוק מים ששומר על קור, קייס למחשב הנייד, תיק איכותי לחדר כושר, חולצה סופגת זיעה וכו' ומוסיפים עליה את המיתוג של החברה או הלוגו.
המתנות האלו עונות על 2 צרכים: צורך מסוים של העובד בחולצה\ תיק\ בקבוק שתייה והצורך שלכם כבעלי עסק לשווק ולהעלות את המודעות לחברה או למוצר שלכם.

 

למה מתנות ממותגות טובות יותר בממתנות אחרות?

בואו ונבין רגע את ההתנהגות של העובדים שלנו ושל בני אדם בכלל, ברגע שאתם מביאים לעובד שלכם מסאג' הוא הולך לעשות אותו, מודה לכם מאוד ומצלם לסטורי תמונה או שתיים. ברגע שאתם מביאים לו בקבוק מים ששומר על קור אתם מבטיחים לעצמכם פרסום בכל מקום אליו העובד מגיע ומשתמש בבקבוק. אתם יוצרים 2 הנחות בנתינת מתנה ממותגת: הראשונה, העסק הזה מפנק את העובדים שלו במתנות שוות, והשנייה – העלאת המודעות ללוגו שלכם.

 

עסקים רבים הבינו את השיטה מזמן!

בעלי עסקים וחברות רבות כבר הבינו את היתרונות המעולים בנתינה של מתנות ממותגות. אז נכון, צריך לעשות זאת בחוכמה, לבחור מוצרים טובים ואיכותיים, כאלו שישמשו את העובדים שלכם ויחזיקו לאורך זמן. לא יקרים מידי אבל לא מעפנים שנהרסים או מתבלים בקלות. צריך גם להיזהר עם התדירות שבה אתם נותנים מתנות ממותגות. תצטרכו לשלב את זה מעת לעת ביחד עם מתנות מפנקות אחרות אבל בעיקרון אנחנו מקווים שתתחילו לשלב מתנות ממותגות לעובדים שלכם ותדעו למנף את המתנות לשיווק העסק והחברה.

 

למה בכלל חשוב להביא מתנות לעובדים שלכם?

מתנות לעובדים הם דבר חשוב מאוד. אנחנו נתמוך את הטענה הזאת בכמה סיבות עיקריות:

  1. המתנות מראות לעובדים עד כמה אתם, המעסיקים, מעריכים את העבודה שלכם ואת המאמצים שהם משקיעים למען החברה.
  2. מתנות לעובדים, מאותה הסיבה שכתבנו קודם, מעלות את המוטיבציה ואת הרצון לשפר את הביצועים ו"להחזיר" לחברה בחזרה.
  3. מתנות לעובדים מעודדות נאמנות והדדיות, מעמיקות את החיבור למותג ולחברה ויוצרות אצלו תחושת שייכות ומשפחתיות.

 

לסיכום

מתנות לעובדים הם דבר נפלא ומהמם, אבל אם יש דרך גם לרתום את המתנות לטובת שיווק העסק וגם לגרום לעובדים להיות מרוצים יותר אז למה לא?

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

איך לשדרג את האווירה בחדר בעזרת אלמנטים פשוטים כמו מראות?

בין הריהוט הביתי הרב המשרת מטרות שונות, מראות מעוצבות הן בחירה פופולרית. מראה היא אביזר הכרחי לכל חדר בבית ומחוצה לו. בגלל היעילות שלהם, זה ממש לא מפתיע. אם חדר קטן או חשוך, מראה יכולה לגרום לו להיראות גדול ובהיר יותר.

מפעל
בלוג

יצירת שיתוף פעולה בינלאומי: איך להוזיל עלויות עסק באמצעות ייצור מוצרים בסין

ייצור מוצרים בסין ובמזרח היא דרך מצוינת עבור עסקים מבוססי מוצרים להוזיל עלויות, להפחית סיכונים ולייצר מוצרים בסדרות קטנות וגדולות כאחד. על ידי ייצור בסין, עסקים יכולים לנצל את עלויות העבודה הנמוכות יותר, גישה לכוח עבודה מיומן ורשת שרשרת אספקה מבוססת.

בלוג

זריקות להרזיה

זריקות להרזיה הינן במרבית המקרים במרשם והן משמשות עבור ירידה במשקל, כאשר הן ניתנות לרוב בתדירות של בין פעם בשבוע לבין פעם בחודש בהתאם לנדרש ולתוכנית שנקבעה מול הגורמים הרלוונטיים.

מוצר
בלוג

מהו מיתוג מוצר ומדוע הוא כל כך חשוב לעסק שלך?

מיתוג מוצר הוא התהליך של יצירת זהות ותדמית ייחודיות למוצר בתודעת הצרכן. זה לא רק לוגו או שם קליט, זה כרוך באסטרטגיה מקיפה להבטיח שהמוצר יבלוט בשוק צפוף. מהות המיתוג של המוצר טמונה בהעברת ערכי המוצר, היתרונות שלו והחוויה שהוא מבטיח לספק. שלב ראשוני זה בשיווק הוא קריטי מכיוון שהוא קובע את הטון לאופן שבו לקוחות פוטנציאליים תופסים את המוצר ומתקשרים איתו. באמצעות מיתוג יעיל, מוצר יכול להפוך ליותר מסתם פריט על המדף – הוא הופך לסיפור שאנשים רוצים להיות חלק ממנו.